Yüksel Aksu’nun Son Filmi:Entelköy Efeköy’e Karşı

.

Dondurmam Gaymak’ın yönetmeni Yüksel Aksu yine Muğla yöresine ait bir komediyle geliyor.Yine komik ama bu sefer daha inceden dokunduruşlarla.
Klasik emekli hayallerine biraz ekolojik biraz da ideolojik faktörler katan Yüksel Aksu Entelköy Efeköy’e Karşı filminde yine bolca güldürecek ve bu sefer biraz daha fazla çuvaldız aratacak gibi gözüküyor.Dondurmam Gaymak’ta Muğlalıca ile tanışan izleyiciler bu filmde de fazlasıyla şiveye doyacaklarından eminim.İlk filmini Ula’da çeken yönetmen bu sefer adresini memleketim Milas’a çevirmiş ve filmin çekimlerini Bafa Gölü etrafındaki köylerde tamamlamış.Maalesef fazlasıyla -mış,-miş kullanıyorum çünkü çekimler sırasında askerdeydim yoksa bu ortamı kaçırmazdım.
Yüksel Aksu Entelköy Efeköy’e Karşı filminde bir grup ekolojistin şehirden kaçıp bir köyde topraklar satın alıp yaşamaya başlamasını ve bu esnada köyün yerlileriyle yenilerinin arasındaki mücadeleleri Ege insanına has bir üslupla anlatıyor.TV’deki aşırı sulu ve tamamen marjinal çıkara endekslenmiş olan Muğlalı dizilerine nazaran Yüksel Aksu’nun filmlerinde o toprakların gerçek hayatlarından kesitler bulmak çok daha kolaydır ve bu yüzden bu samimi dil ve anlatım insanları içine daha çabuk alır.Bu sene gişe gişe diye ölüp biten sinema işletmeleri 2 Aralık’ta vizyona girecek Entelköy Efeköy’e Karşı filmiyle izleyicileri salonlarına kolayca çekecektir.Uzun zamandır has bir komedi izlememenin getirdiği özlemle bekliyoruz.

Filmin Resmi Web Sitesi

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den bu yana site için ırgatlık yapmakta. Sevdiği birtakım yönetmenlerin olduğu gelen bilgiler arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı