Kategoriler
Film Yorumları

You Kill Me | Beni Öldürüyorsun (2007)

Polonyalı bir mafya grubunun (aile mafyası) tetikçisi Frank, son zamanlarda işi ile alkolü ayıramamakta ve bu yüzden çetenin itibarını sarsmaktadır. Ailenin tahammülü kalmamış, Frank’e alkol ile işi arasında bir seçim yapmaya zorlamışlardır. Akabinde Frank San Francisco’ya gider,biraz hava değişimi her şeye iyi gelecektir.

Ancak Frank burada da sıkı bir denetimdedir. Alkol içtiği takdirde başına nelerin geleceğini tahmin ettiğinden dolayı rehabilitasyona ve kendisi için ayarlanmış işine gitmeye başlar.Burada Laurel ile tanışır artık hayatında silah ve alkolden sonra Laurel gelmektedir. Laurel Frank’in katil olmasını önemsemez ve iyi bir ilişki başlar.Ancak gelişen olaylar bir alkoliğin kaldırabileceğinden çok daha karmaşık bir hal alır.

Görüldüğü gibi film abuk bir konunun üzerine kurulmuş. Laurel’in çatlak birkaç hareketi filme neşe katıyor.Bu iyi kadroya rağmen film oldukça vasat olmaktan kurtulamamış.

Yazar Yusuf

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den beri...

“You Kill Me | Beni Öldürüyorsun (2007)” için 0 yanıt

2007 yılında ilk vizyona girdiği sıralar gitmek istediğim ve çevremdekilerin aşina olduğu bir film di daha sonra detaylarını ve konusuna bir göz attığımda alkol ve mafya ile alakalı olması beğeni üzerine beğeni katmıştı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir