Kategoriler
Kamera Arkası

Yenilmezler Filmi (The Avengers) Karakterleri

.

Efsanevi Marvel karakterleri Yenilmezler filminde biraraya geliyor ve bu da seyirci görsellik komasına girecek demek oluyor.

KAPTAN AMERİKA
Steve Rogers

Çok gizli bir Süper Asker programı, zayıf Steve Rogers’ı (Chris Evans) güçlü ve cesur Kaptan Amerika’ya dönüştürdükten sonra, 2. Dünya Savaşı sırasında gösterdiği inanılmaz kahramanlıklar onu yaşayan bir efsane haline getirdi. Steve, New York City’i kurtardı ve savaşın akışını değiştirdi ama son görevi sırasında Kuzey Kutup Bölgesi’ne düştü. Günümüzde uyanan Steve, onlarca yılını buzla kaplı tundrada donmuş bir şekilde geçirdiğini öğrendi. Şimdi Steve Rogers kendisini, tanımakta zorlandığı modern bir dünyada yalnız bir şekilde buluyor. Uluslararası barış koruma örgütü S.H.I.E.L.D.’ın yöneticisi Nick Fury (Samuel L. Jackson), dünyayı tekrar kurtarmaya yardım etmesi için Rogers’a başvurunca, o da Kaptan Amerika olarak simgeleşmiş kalkanını eline alıp gücünü, liderliğini ve akıllıca tutumunu Yenilmezler’e getiriyor.

DEMİR ADAM
Tony Stark

Tony Stark (Robert Downey Jr.) garip bir deha, bir milyarder, bir playboy ve bir hayırsever olmanın yanı sıra, aynı zamanda Demir Adam olarak bilinen zırhlı bir süper kahraman. Tüm dünyadaki düşmanları yendikten hemen sonra Stark, gönülsüz bir şekilde Nick Fury’nin (Samuel L. Jackson) S.H.I.E.L.D. olarak bilinen çok gizli barış koruma ve istihbarat örgütüne danışman olarak hizmet vermeyi kabul etti. Ufukta global bir krizin belirmesi ve dünyanın kaderinin belirsizliğe yönelmesi nedeniyle Stark, dünyayı kurtarmak için artık Demir Adam zırhına yeniden güç vermek ve Yenilmezler’in gerçek bir üyesi olmak zorunda.

THOR
Şimşek Tanrısı

Uzak Asgard diyarının kibirli prensi Thor (Chris Hemsworth), vatanını tehlikeye atan sorumsuz davranışlarından sonra Dünya’ya sürgün edildi. Dünya’da sürgündeyken Thor, alçakgönüllülüğü öğrendi ve yeni arkadaşlarının, erkek kardeşi Loki’nin yönlendirdiği yıkıcı bir tehlikeden kurtulmalarına yardım etti. Bu süreçte Thor, babası Asgard Kralı Odin’e kendisini affettirdi. Thor, Asgard’a bir kahraman olarak dönüp iyi karşılandıktan sonra, kozmik seviyede bir felaketi engellemek için şimdi bir kez daha dünyaya gelmek zorunda. Muazzam bir güç taşıyan efsanevi çekici Mjolnir’e sahip olan güçlü savaşçı, çok geçmeden kendisini Nick Fury’nin gizli girişimi Yenilmezler’le beklenmedik bir ittifaka sürüklenmiş bir halde buluyor ve gücünü, asi kardeşi Loki’ye karşı davalarına katkıda bulunmak için kullanıyor.

HULK
Bruce Banner

Yumuşak huylu bilim adamı Doktor Bruce Banner (Mark Ruffalo), ters giden bir gama radyasyon deneyinin ardından kendisini tuhaf bir durumun içinde bulur. Sinirlendirildiğinde ya da tahrik edildiğinde Hulk olarak bilinen kontrol edilemez yeşil derili bir canavara dönüşmektedir. Hulk’un verebileceği zararlardan korkan Doktor Banner, dünyanın ücra köşelerinde gizli bir yaşam sürmeyi seçerek, yeşil tehdide dönüşme yeteneğinden faydalanmak isteyenlerden kurtulmaya çalışırken, hastalığı tedavi etmeye ve zor durumdakilere yardım etmeye uğraşıyor. Büyüyen tehlikeye karşı Banner’ın bilimsel deneyimine ihtiyaç duyulunca, ikinci kişiliğinin inanılmaz gücünü çok iyi bilen S.H.I.E.L.D. yöneticisi Nick Fury onu ekibe dahil ediyor ve Hulk, Yenilmezler’in bir parçası oluyor.

ŞAHİNGÖZ
Clint Barton

S.H.I.E.L.D.’ın en seçkin ajanlarından biri olan Şahingöz kod adlı Clint Barton (Jeremy Renner), dünyadaki yaşayan en büyük nişancıdır. Silah olarak özel bir yaya sahip Şahingöz, farklı durumlar için özel olarak üretilmiş oklarını mükemmel bir isabet oranıyla fırlatır. Potansiyel bir global felaket ufukta belirince, inanılmaz savaş becerilerini Yenilmezler’le birlikte mücadele etmek için kullanır.

KARA DUL
Natasha Romanoff

S.H.I.E.L.D. ajanı Natasha Romanoff, diğer adıyla Kara Dul (Scarlett Johansson) dünyanın en büyük casuslarından ve muhtemelen dünyanın en yetenekli suikastçilerinden biri. İğneler ve misket bombaları gibi kapsamlı özel bir silah cephanesine sahip olmasının yanı sıra, farklı dövüş sanatları konusunda uzman bir isim olan Romanoff’un benzersiz yetenekleri onu, yönetici Fury’nin en önde gelen ajanlarından biri ve bir araya gelen Yenilmezler’in önemli bir parçası yapıyor.

LOKI

Asgard tahtını devirme teşebbüsünün kardeşi Thor (Chris Hemsworth) tarafından engellenmesinin ardından kötü Loki (Tom Hiddleston), intikam planını yapmak için bilinmeyen topraklara çekildi. O artık sadece kardeşine değil, üzerindekileri Thor’un koruduğu dünyaya da karşı. Loki şimdi dünyayı ele geçirmek için yaptığı hain bir planla geri dönüyor ve bu hayalinin gerçekleştiğini görmek için hiçbir şeyden çekinmeyecek. Kötüye kullandığı gücü, tüm gezegeni tehdit ederken, onu durdurmak için Yenilmezler’den fazlası gerekebilir.

NICK FURY
S.H.I.E.L.D.’ın Yöneticisi

Efsanevi yöneticisi Nick Fury (Samuel L. Jackson) önderliğindeki uluslararası barış koruma örgütü S.H.I.E.L.D., dünyanın en büyük tehlikelerine karşı insanlığın ilk savunma hattı. S.H.I.E.L.D.’ın global güvenliği tehdit eden bir kötüden haberdar olmasıyla Fury, gezegenin en güçlü varlıklarını bir araya topluyor ve Yenilmezler’i oluşturuyor.

Yenilmezler filmi ülkemizde 27 Nisan’da izleyicilerle buluşacak.

Yazar Yusuf

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den beri...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir