Kategoriler
Reklam

Yeni Sosyal Haber Mecrası:Onedio.com

Kerameti kendinden menkul bol alternatifli bir haber sitesi ile tanışın.
Geleneksel medya haberciliğinin can çekiştiği günümüzde internet haberciliği haber alma ihtiyacı duyan bünyelere ilaç gibi geliyor. Bu anlamda ana akım haberciliğe alternatif olarak doğan haber blogları ve haber portalları kendi farklarını ortaya koyarak okuyuculara en iyisini sunmaya çalışıyor.

Ancak bu yolda kimisi işin kolayına kaçarak haber ajansları dışındaki içeriklere yer vermeyerek sıradanlaşıyor, kimisi de manipüle edilmiş habercilik anlayışı taşıyarak sadece okuyucunun dikkatini çekecek içeriklerle ziyaretçi sayısına oynuyor. Geleneksel medyanın web mecraları da bu iki tanımı da destekleyen nitelikte içeriklerle pastadan kendisine düşen payı yeme derdine düşünce Türk internet aleminin sağlıklı haber alma imkanı baltalanıyor.

İşte tüm bu haber paradoksunun içinden dikkat çeken Onedio.com kullanıcı etkileşimli yapısı, tasarımı ve içerik çeşitliliği bakımından bir adım öne çıkıyor. Bunun yanında diğer haber portallarının birbirinin aynısı klişeler deryası galerine nazaran daha önce rastlamadığınız ve ilginç bilgiler içeren galerileri, muadillerinde her an heryerden karşınıza çıkma ihtimali kuvvetli cinsel içerikli haberlere karşılık aile filtresi sitenin diğer alamet-i farikaları.

Bu sosyal içerik deryasının diğer önemli özelliklerinden birisi kendine has stilinin yanında geleneksel medyadan kopamamış ve hala günlük gazete takip etme eğilimi olan kullanıcıları da düşünmesi. Bu anlamda sitenin içerisinde çok sayıda farklı gazetelerden yazılar bulabilir ve geleneksel – sosyal medya dengesini rahatlıkla kurabilirsiniz. Kullanışlı ve bol alternatifli kategori menüsüyle ziyaretçilerine habere doyuran site aynı zamanda YouTube gibi video izleme siteleri aracılığıyla da çeşitlilik sunuyor.

Onedio’nun bir başka güzel kılan şey ise bünyesinde dikkat dağıtan garip içerikli reklamlar bulundurmaması. Hatta site şu anda içeriğinde hiç reklam bulundurmayan haber sitesi olarak da muhtemelen dolaylı yoldan bir ilke imza atmış durumda. Bu temiz haber hizmeti anlayışına ek olarak iPhone kullanıcıları için hazırlanmış uygulamayı da hatırlatmak gerekiyor. Bilgisayar başında olmadığınız zaman haberleri cep telefonunuzdan da takip etmek mümkün.

Kişisel fikrime gelince… Benim gibi dünya haberleri meraklısı bir bünye için gayet doyurucu bir içerik sunan sitede sizin de eğilimlerinizi karşılayacak bir alan bulacağınıza eminim. Sık kullanılanlar listesine ekleyip Facebook’tan takip etmenizde yarar var.

Yazar Yusuf

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den beri...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir