Yeni Başlayanlar İçin Hayatta Kalma Sanatı | Yakın Vizyon Künyesi

12 Mayıs’ta vizyona girecek olan Yeni Başlayanlar İçin Hayatta Kalma Sanatı filmini sinemalarda karşılamaya az bir süre kala yakın vizyon künyesini çıkarıyoruz.

Burak Serbest’in yazıp, yönetip ve yapımcılığını da üstlendiği filmin başrollerinde Edip Tepeli, Doğa Nalbantoğlu, Açelya Devrim Yılhan, Kıvanç Deniz Yavuz, Sema Şimşek yer alıyor.

Genç yaşında bir aile trajedisi yaşayan Kayra’nın yaşamla olan çetrefilli mücadelesini ve intiharın korkuluklarında baş aşağı sallanan bu genç adamın durumuyla baş edebilme yöntemlerini anlatan film açıkçası vakit ayırmaya değer izlenimi veriyor.

YÖNETMENİN NOTU

Bu hikaye bana yaşamın ne kadar değerli ama bir o kadar da bilinmezlerle dolu bir şey olduğunu hatırlatıyor. Yaşam tek bir doğrultuda ilerleyen düz ve basit bir şey değildir. Kayra bütün ailesini kaybeden, geride seveceği ve tarafından sevileceği kimse kalmadığını düşünen bir çocuk. Buna rağmen her ne kadar birkaç kere intihar etmeyi denese de hayatta kalmaya çalıştığı belli. Kayra’yla birlikte hayatın her şeye rağmen kolayca vazgeçilebilecek bir şey olmadığını keşfedeceksiniz.

Yusuf

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den bu yana site için ırgatlık yapmakta. Sevdiği birtakım yönetmenlerin olduğu gelen bilgiler arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.