Kategoriler
Film Yorumları

Wristcutters: A Love Story/Bilek Kesenler: Bir Aşk Hikayesi (2006)

.

Ölümden sonraki hayat birçok mümin için bir umut kaynağıdır.Ancak intihar etmiş zındıklarda iki bölgeyi de tanımanın getirdiği bir öngörü varsa…Kim şanslı ? (:

.

Zia,intihar ettikten sonra ölüler diyarında bir pizzacıda* çalışmaya başlamıştır.Ölümden önceki hayatından daha sıkıcı bu ortamdan dünyadaki sevgilisinin de intihar ettiğini duyunca topuklayan Zia,kankası Eugene ile sevgilisini aramak için kendini yollara vurur.Bu uzun yolculuk beraberinde beklenmedik sürprizleri de beraberinde getirecektir.

.

Filmin belli dönemlerinde zaman-mekan karmaşasını yaşadık,her yeni katılan karakterin ruhani mi dünyevi mi olduğunu anlamaya çalıştık.Ama sonundaki 40 saniye herşeyi özetlemeye yetti.
Filmin tek beğenmediğim kısmı ismi.Çok sığ kalmış.Ama onun dışında harika bir macera,harika bir anlatım ve harika bir komedi…Müzikler de Gogol Bordello’dan…;)
Yönetmen ilk uzun metrajlısında bağımsız bir klasik yaratmış.Favorilerimin arasına katıyor ve size kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyorum.

Eugene karakterinin intiharı çok orjinaldi.Filmi izlemeyip merak edenler fragmandaki elektro gitarlı elemana dikkat etsinler.;)

*Kamikaze Pizza (Öteki dünyada işletilen bir pizzacının ismi ancak bu kadar kusursuz olabilirdi.)


Resmi Web Sitesi
IMDB Sayfası
Fragman

Yazar Yusuf

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den beri...

“Wristcutters: A Love Story/Bilek Kesenler: Bir Aşk Hikayesi (2006)” için 0 yanıt

İzlendi.. Filmi hiç beğenmedim. Aslında senaryo çok ilginç ama yavan olmuş. Şarkılarını severek dinlediğim Tom Waits’i ise filmde görmek güzeldi. Zaten filme tek renk katan karakterde o olmuş. Bir de kızımız çok sevimliymiş. Yirim ben onu.. =)

@buzcevheri

Evet “Mikal” karakteri gerçekten çok hoştu.Başrol olmasına rağmen Zia karakteri biraz zayıf kalmış bence.Bu tür ilginç filmlere her zaman denk gelinmiyor.Biraz da içimde ağzı açık romantik-komedi izlemeyi seven bir bünye var herhalde. (:

Film güzeldi ama Mikal hepsinden daha güzeldi 🙂 Favorilerimin arasına eklemesem de izlenmesinde fayda var diye düşünüyorum. Zia kara deliğe düştüğünde çalan müzik felaket hoşuma gitti.

Bu filmi izlediğimde, büyük bir ön-yargıya sahiptim. Bildiğiniz üzere, insan can sıkıntısını dindirmek maksadıyla çoğu şeye pırlanta gözüyle bakıyor. Sanırım yapmış olduğum güzel şeylerden biriydi, Bilek Kesenler’i izlemek. Diğer filmlere nazaran, daha farklı. Hoş bir film, izlemekte bir sakınca yok. Tabiki filmi izleyip, etki altına girmemek kaydı ile.

İntihar eğilimindeki arkadaşlarınıza izletmekten umumiyetle kaçınmanız gereken filmlerden biri. Bunun haricinde filmin en güzel tarafı gerçekten çok orjinal bir konusunun olması ve tek bir tür kalıbına sokulamaması. (action -romance vs.) O arabada geçen sahnelere ayrıca bittim.

herkesin baktığım filmlere bakmam diyosan cd kiralayıp çizik çıkıyosa cdlerin tam senlik bir film arkadaş bu. çizik çıkma ihtimali yok herkeste bakmaz + bordello var ya… al izle pişman olmazsın …

Konu farklı, kurgu eksik. bence çok daha iyisi
yapılabilirdi. Zaman geçirmek için izlenebilir. fazla bir şey beklemeyin bence

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir