Winter Passing/Babamın Mektupları (2005)

.

Kaçtığın dünya seni içine çekiyor ve yapacak fazla birşeyin yoksa kendini bu vakumun içine bırakmalısın.Kısa bir süre de olsa bıraktığın gibi bulamamanın pişmanlığını yaşayacaksın ama sen de zamanın pansumanından nasibini alacaksın.

.

Reese,dışarıdan bakıldığında New York’ta salaş bir barda çalışan bir kızdır.Her ne kadar dert terazimizde tarttığımızda gözümüze pek de ağır gelmese de içine kapanık bu kız ilgisizlikten ve yalnızlıktan can çekişmektedir.Tam fahişelik kariyerine başlamak üzereyken bir yayıncı ile tanışır.Yayıncı,babası ve annesi ünlü yazarlar olan Reese’e cazip bir teklif sunar.Babası ile annesinin arasında geçen mektupları yayımlamak isteyen ve iyi fiyat veren yayıncı,Reese ile el sıkışır.Hayatında değişiklik arayan Reese’in şimdi tek yapması gereken doğduğu yere geri dönmek ve mektupları bulmaktır.Ama döndüğünde kendini garip bir yaşantının içinde bulacaktır.

.

Esasında hiçbir numarası olmayan bir film bu.Sürprizsiz,ihtirassız ve fazlasıyla yalın…Ama küçük sahneler var ki insanı gerçekten mutlu eden.Sadece biraz sevgi isteyen bir kızın hayatı kaç tane filmde bu kadar dramatik hale getirilebilir ?O da ayrı bir mevzu…

IMDB Sayfası
Fragman

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den bu yana site için ırgatlık yapmakta. Sevdiği birtakım yönetmenlerin olduğu gelen bilgiler arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı