We Own the Night/Gecenin İki Yüzü (2007)

.

Bir yanda baba şefkatiyle sevdiği deri tüccarı patron,diğer yanda ilişkileri diplomatları aratmayacak türden polis kardeş ve baba.Bobby,kan bağı ile duygusal bağ arasındaki kararı acele vermek zorunda.Zira ak ile kara uzun zamandır birbirleri için pusuda.

.

Rus mafyasının uyuşturucu sevkiyatlarındaki başarısı NYPD’nin itibarını zedelemektedir.Şef Grusinsky önderliğindeki teşkilat uyuşturucuyu sokaklarda bitirmek adına mafyayı doruktan çökertmek için planlar hazırlarlar.Planlarının küçük bir bölümünde Rus bir ailenin barını işleten ailenin asi çocuğu Bobby’e de ihtiyaçları vardır.Ailesinin polis olduğunu herkesten saklayan Bobby kendini bu işin dışında tutmaya çalışıp işini kaybetmeme derdindedir.Ancak sükunet kısa sürede bozulur.Kendilerini hedef alan bu büyük operasyonu dağıtmak için Ruslar operasyonu yöneten Bobby’nin ailesini hedef alır.

.

Sıradan başlayıp beklenildiği gibi biten film ortalarındaki komplike ve komplo teorisi dolu sahneleri yeterince iyi değerlendiremiyor.Organizelikten uzak çatışma sahneleri bizi eskilere götürüp baysa da buhranlı havadaki araba sahnesi yeniden gözlerimizi açıyor.Akıcı ve izlenebilirlik düzeyi yüksek olmasına rağmen başta aşılanan büyük beklentilerin asılı kalması filmin gözümde küçülmesine yol açtı.Uyku ile uyanıklık arasındaki dönem tadında bir film.Karar sizin.


Resmi Web Sitesi
IMDB Sayfası
Fragman

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den bu yana site için ırgatlık yapmakta. Sevdiği birtakım yönetmenlerin olduğu gelen bilgiler arasında.

0 Yorum “We Own the Night/Gecenin İki Yüzü (2007)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı