Walk Hard:The Dewey Cox Story/Zorlu Yol:Dewey Cox’un Hikayesi (2007)

.

Kılıçla oynarken kardeşini ortadan ikiye ayırınca onun son sözleri hayat görüşü oldu.İşte Dewey Cox efsanesi böyle doğdu.

.

Kardeşinin son isteği olarak 40’lı yılların sonunda okul gösterisinde sansasyonel bir şekilde başlayan müzikal kariyerinde tarihsel değişim ve uyuşturucu çeşitleriyle farklı deneyimler tattı.Zorlu yürüyüş ile başladı ve güzel bir gezintiyle bitirdi.411 kadın,3 erkek ile yattı.Ve en önemlisi de yaptıklarından hiç pişman olmadı.

.

Cox’un Bob Dylan’a özendiği dönemdeki tarzı ve karmaşık şarkı sözlerinin olduğu sahne harikaydı.

Kurmaca bir biyografi olan ve temeli rockstar yaşantısıyla maytap geçmek üzerine kurulu film son dönem komedi filmlerinin yapımcısı Judd Apatow imzalı.Kahkahalarla güldürmeyen fakat neredeyse her sahnesinde ağız-kulak mesafesini kısaltan film bir komedi filmine göre rekor denecek uzunlukta.(120 dakika)
Tamamı John C. Reilly’nin üzerine kurulu olsa da birçok ünlü oyuncu küçük rollerle filmde görünmüş.(Bkz.Jack Black/Paul McCartney)John C. Reilly’e değinmişken filmdeki bütün söylediği şarkılar kendi sesinden söylediğini belirteyim.
Özetlersek filmin yarmayan,yavaş ilerleyişiyle kendini tekrar eden sahneleri kısmen sıkan ancak orjinalliği ve John C. Reilly’nin müthiş performansıyla son dönemdeki komedi filmlerine açık ara fark atan bir tarzı var.


Resmi Web Sitesi
IMDB Sayfası
Fragman

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den bu yana site için ırgatlık yapmakta. Sevdiği birtakım yönetmenlerin olduğu gelen bilgiler arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı