Vantage Point/Bakış Açısı (2008)

.

Korumalar,meraklı bir turist,haberciler,teröristler…Hepsinin ortak paydası Amerikan Başkanı Ashton.Bakış Açısı;bu paydayı korumaya,pay almaya ve yok etmeye çalışanların arasındaki mücadeleyi anlatıyor.

.

Terörizmi bitirmek amacıyla batı ve doğu bir zirve yapmıştır.Zirve sonunda İspanya’da A.B.D başkanı bir konuşma yapacaktır.Fakat Başkan ilk kelimesini bile söyleyemeden öldürülür.

Tüm bunlar olurken biz de olaya şahitlik yapan farklı insanların gözünden durum değerlendirmesi yapmakla meşgulüzdür.(:

.

Eş zamanlı giden bakış açılarıyla baştan sona sürükleyici bir aksiyon olan film genel olarak iyi bir performans gösterse de bazı noktalardaki yaman çelişkilerle izleyicilerin gözünde değeri düşebilir.

Müthiş planıyla saldırıyı baştan sona kusursuz yürüten ve soğukkanlı bir şekilde bir sürü kişiyi canından eden Suarez karakteri filmin sonunda sadece küçük bir kızı ezmemek için direksiyonu kırıyor ve A.B.D başkanının hayatı böyle basit bir şekilde kurtuluyor.Bu kadar derin ve sürükleyici senaryonun böyle basit sona ermesi benim için büyük hayal kırıklığıydı.


Resmi Web Sitesi
IMDB Sayfası
Fragman

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den bu yana site için ırgatlık yapmakta. Sevdiği birtakım yönetmenlerin olduğu gelen bilgiler arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı