Vacancy/Boş Oda (2007)

.

Gerilmek ve gerilmemek.İşte bütün mesele bu.Bu tür filmlerin vasatı,vasat üstüsü ve başyapıtı yok bence.Korkutanı,çok korkutanı ve bir de altına sıçtıranı var.

.

Amy&David ilişkilerinin sonuna gelmiş bir çifttir.Arabayla yaşadıkları yere gidip ilişkilerini sonlandıracak olan bu ikili yol boyunca sürekli kavga eden,hala birbirlerini suçlayan garip bir portre çizmektedirler.Tartışmanın dozunun artmasıyla arabayı kullanan David’in dikkati iyice dağılır önce gideceği istikameti karıştırır,sonra birşeye çarpar.Araç artık çalışmamaktadır ıssız bir yolda yürüyerek bir tamirci dükkanı bulurlar fakat tamircinin oyununa gelirler.Araba tekrar bozulur ve ikili biraz daha yürüyerek kalacak bir motel bulur.Motelde Mason adlı görevli onları karşılar ve kalacak bir yer ayarlar.İşte bundan sonra olacakları siz tahmin edin. (:

.

Filmin kurgusu zaman zaman aksasa da genel anlamda üstlendiği misyonu başarıyla yerine getiriyor.Luke Wilson’u beğenmeyen biri olarak izledim ve görüşlerim hala değişmedi.Adamda o kadar şapşal bir surat ifadesi var ki ağzıyla kuş tutsa bana komik geliyor.Girişte belirttiğim gerilim filmlerindeki kriterlerime göre bu film korkutan kategorisine giriyor.Funny Games tadında bir film yani.
Not:Söylemeden geçemeyeceğim.Mason karakterini canlandıran Frank Whaley bir zamanlar ATV’de dönen dizi Gazi’nin başrol oyuncusu Ahmet Kural’ın ikizi sanki.


Resmi Web Sitesi
IMDB Sayfası
Fragman

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den bu yana site için ırgatlık yapmakta. Sevdiği birtakım yönetmenlerin olduğu gelen bilgiler arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı