Unknown/Bilinmeyen (2006)

.

Soludukları gazın etkisiyle hafızalarını geçici olarak yitirmiş dört adam bir fabrikada kilitli bir şekilde uyanırlar.Hiçbiri nasıl ve neden buraya geldikleri hakkında bilgi sahibi değildir.Ancak uyandıkları vaziyetten ahbap olmadıkları gayet net anlaşılmaktadır.

.

Ne amaçtan ve hangi sebepten burada olduklarını bilmeyen bu insanlar bu şartlarda olabilecek en iyi uzlaşıyı yaparak buradan beraber kaçmayı planlamaktadırlar.Kendilerini kaçıran adamlar geldiğinde onları tepeleyerek tüymeyi planlayanlar hafızaların yavaş yavaş geriye geldiği detayını unuturlar.

.

Karakter sayısı farklı olsa da Testere I tadında bir giriş insanın gözbebeklerini büyütüyor.Film,yoğun tempo,oyun içinde oyunun içinde yine oyun (başka ne yazılabilirdi ki!),Amerikan sektörünün vasatın üzerindeki oyuncu kadrosuyla bizi ekrana kitlemeyi başarıyor.Ancak filmin sonunda olaylar öylesine karışıyor ki film bittiğinden insanın bir daha izleyip hata arama derdine düşesi geliyor.

Gaza en son maruz kalan Woz’un ilk uyanması.(Bünyeye göre farklılık gösteriyor herhalde.)Kardeşi gibi gördüğü çocukluk arkadaşını bile satacak bir plan kurması.Hem de ailesine bağlı bir geçmişe sahip bir naif adam görüntüsünden sonra.
Kadının polis departmanındaki halleri ve filmin sonu.İlk defa böyle bir işe kalkışan karakterin bu kadar profesyonel davranması biraz absürd.

IMDB Sayfası
Fragman

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den bu yana site için ırgatlık yapmakta. Sevdiği birtakım yönetmenlerin olduğu gelen bilgiler arasında.

0 Yorum “Unknown/Bilinmeyen (2006)

  1. İlk başta bu filmi izlemiş miydim diye düşündüm, ama gaz vs. okuyunca hatırladım. İzlediğim ama hatırlamadığım filmler kervanından. Zerre etkilenmemişim yani. muhtemelen izlencek filmimin olmadığı bir zamanda izlemişim. =)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı