Troll Hunter (Trolljegeren) Remake’e Maruz Kalıyor

.

Ejderha Dövmeli Kız’dan sonra bu yılın ses getiren başka bir İskandinav sinemasından olan Troll Avcısı’nın da Hollywood tarafından yeniden çevrimi yapılacak.
Hollywood sanki “her yıl bir İskandinav filmi çevireceğiz” mottosuyla yola çıkmışcasına bu bölgeden çıkan kaliteli filmlerin iliğini emmeye devam ediyor.Gir Kanıma‘nın da remake olacağı söyleniyordu fakat J.J.Abrams tarafından henüz ses soluk çıkmamışa benziyor.Benim anlamadığım nokta işin senaryo kısmının bile bile bu kadar kısırlaştırılmaya çalışılması.Tutan bir filmin üzerinden yenisinin tekrar pazarlamasını yapmak elbette daha kolay ancak Amerikan film endüstrisi bir süre sonra kendi senaryolarının izleyici gözündeki değerini düşüreceğini düşünüyorum.İzleyicilerin gittikçe alternatif sinema arayışı içine girmeye başladıklarını bu dönemlerde Amerikalıların sürekli remake yapması kendileri için pek olumlu bir gelişme değil.Çünkü Amerikan film endüstrisini bu kadar meşhur yapan pazarlama ve seyirciydi.Film pazarlamanın artık internetin de etkisiyle çok zor olduğunu düşünmüyorum.O halde Amerikalılar elindeki seyirciyi kaybetmeye başladıklarında seyircilerin yeni eğilimleri başka sinemalara doğru olacaktır.
Yine de endüstrinin lideri olarak pazarın büyük bir kısmını elinde bulunduran Amerikalıların bu duruma maruz kalmaları uzun yıllar sonra olabilecek bir ihtimal.O halde zamana kadar pompaya devam !

Kaynak : Ataşehir escort

Remake:Filmlerin yeniden çevrilmesi.

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den bu yana site için ırgatlık yapmakta. Sevdiği birtakım yönetmenlerin olduğu gelen bilgiler arasında.

0 Yorum “Troll Hunter (Trolljegeren) Remake’e Maruz Kalıyor

  1. Küçüklüğümden beri oldu bitti bu tarz macera ve korku içeren tarzlı filmlere karşı ön yargılı değilimdir.Bazıları izlemeye korkarken bile ben o zamanlar gözümü bile kırpmadan izlerdim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı