Transit (2012)

Gerilim filmleri ve yol filmlerini birleştirdiğimizde ortaya cazibe kat sayısı yüksek bir filmin çıkması muhtemel.
Ancak Transit filmi bu iki türün harmanlandığı ortalama bir film olarak notlarımızın arasına girecek.Sorunlu bir aile sorunlu bir çetenin son vukuatına talihsiz bir şekilde dahil olmasıyla şekillenen olaylar sürekli içinden çıkılmaz hallere dönüşüyor.
Prodüksiyon bakımından zayıf kalmış Transit’te Jim Caviezel ve Harold Perrineau gibi oyuncuları görmek gerçekten büyük şans.Aslında malzeme bakımından filmi bir üst seviyeye taşıyamayan unsur filmin kurgusu ve finali.Bu tür filmler çokça çekildi ve çokça izlendi.Bu sebepten seyirciyi çekebilmek için farklılaşmak ve seyirciyi filmin içine çekebilmek gerekiyor.Aksi takdirde film DVD dükkanlarındaki kapağındaki albenisi içeriğiyle örtüşmeyen kötü filmere aday olabiliyor.Film halihazırdaki kurgu fazlasıyla tahmin edilebilir ve sıradan.

İngilizler bu filmi yapsa tüm aile fertlerini tek tek öldürürdü ve izleyenler de bundan zevk alırdı.

Hapse giriş sebebi bile oldukça basit olan bir babanın azılı suçlularla bu denli başarılı bir mücadeleye girişmesi ancak 3.sayfa haberlerinde ayda yılda bir denk gelir.Yani olayların bu şekilde gelişmesi babayı Conan’a yönetmeni de Chuck Norris’e benzetmeme sebep oldu.Filmi kendimizi kaptırmak için ailenin daha fazla acı çekmesi gerekirdi.Yönetmen biraz yufka yürekli davranmışa benziyor.

Sözün özü Transit filmi DVD dükkanlarında hata yaparak kendisini seçmenizi bekliyor.İtibar etmeyiniz.

IMDB Sayfası

Yusuf

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den bu yana site için ırgatlık yapmakta. Sevdiği birtakım yönetmenlerin olduğu gelen bilgiler arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.