Tomb Raider | Yine – Yeni – Yeniden

thumbnail

Daha önce Angelina Jolie ile sinemaya iki film ile uyarlanan efsanevi oyun Tomb Raider, Hollywood’un yeni gözdesi Alicia Vikander ile tekrar can bulacak.

1984-1990 doğumlu kuşağın bilgisayarda ilk oynadığı oyunlardan biri olan ve çağının ilerisinde bir sürükleyiciliğe sahip olmasıyla kendi fan kitlesini oluşturan Tomb Raider ve onun baş karakteri Lara Croft’ı sevenler için özel bir film olacak.

Angelina Jolie’nin oynadığı filmler hayal kırıklığıydı ve bu yüzden şimdilik beklentileri düşük tutmakta yarar var.

16 Mart 2018’de Türkiye’de vizyona girecek olan filmin konusunu bilmeyenler için şöyle ufak bir hatırlatma yapalım.

Lara Croft egzantirik maceraperest bir babanın başına buyruk kızıdır ve babası o daha gençken ortadan yok olmuştur. Bu genç kız artık 21 yaşındadır bir hedefi ya da amacı olmaksızın bir bisiklet kuryesi olarak Doğu Londra’nın trend sokaklarını zar zor kirasını ödeyerek ve nadiren okula giderek seyahat eder.

Kendi yolunda ilerlemek için sadık olduğu babasının bilinen imparatorluğunun başına geçmeyi reddeder ve babasının öldüğü düşüncesini kabul etmez. Gerçeklerle yüzleşince ve 7 yıl ondan ayrı geçirince, Lara’da bu gizemli ölümün bulmacasını çözmeye neyin ittiğine anlam veremez.

Babasının son isteklerine karşı, Lara her şeyi arkasında bırakır ve babasının son olarak bulunduğu yere Japonya’nın sahil kıyılarında bulunduğuna inanılan mitolojik efsanevi mezarlığa doğru yola çıkar. Görevi kolay olmayacaktır. Adaya ulaşmak bile fazlasıyla tehlikelidir. Lara’nın kıvrak zekası, inancı ve kendiliğinden gelen inatçılığı ile aşamayacağı engel kalmaz ve bu bilinmez yolculuğunda kendi sınırlarını zorlamayı öğrenmelidir.

Bu riskli maceradan kurtulabilirse Tom Raider ismini hak edecektir.

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den bu yana site için ırgatlık yapmakta. Sevdiği birtakım yönetmenlerin olduğu gelen bilgiler arasında.

1 Yorum “Tomb Raider | Yine – Yeni – Yeniden

  1. Tomb Raider Çok kaliteli bir yapıt. Ve oldukça sürükleyici. Önyargınızı yıkıp izlemenizi tavsiye ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı