Kategoriler
Röportaj

Tom Cruise Son Filmi Görevimiz Tehlike Hayalet Protokol’u Anlatıyor

.

Tom Cruise’un son filmi Görevimiz Tehlike:Hayalet Protokol’un vizyona girmesine 1 hafta kaldı.Filmin fragmanlarını ve kliplerini izlediğimde bu sene aksiyon filmi tutkunlarına ilaç gibi geleceğini gördüğümü söyleyebilirim.
Görevimiz Tehlike:Hayalet Protokol 23 Aralık’ta vizyona girecek ve muhtemelen bu senenin en çok gişe yapan ve ses getiren aksiyon filmi olacak.Filmin başrolündeki Tom Cruise ile söyleşi şu şekilde;

“Çocukken diziyi çok severdim. Bir film olarak bizi farklı yerlere götürebilir, heyecanlı aksiyon dizileri, akıllı ve yaratıcı teknolojileri olabilir diye düşünürdüm. Yaptığım ilk filmdi. Film yapımcısı ve oyuncu olarak her zaman izleyiciyi düşünürüm. Onları eğlendirmek ve her seferinde yeni bir macera vermek isterim.”
Son Görevimiz Tehlike 3 filmi, Mission: Impossible Ghost Protocol filmine yapımcı olarak dönen J.J. Abrams tarafından yönetilmişti. “J.J. gibi çok zeki ve yetenekli olan sevdiğin insanlarla çalışmayı severim. Yaptığımızı televizyon işini gerçekten beğendim. Özellikle de “Alias”ı. Bu ilk filmi benimle birlikte yapmasını istedim. Görevimiz Tehlike 3’de müthiş zaman geçirdik. J.J.’yi severim. Bu nedenle onunla tekrar çalışmak birlikte eğleneceğimiz ve bir başka muhteşem film yapacağımız anlamına geliyordu.”
Abrams yeni filmi yazması için popüler televizyon dizisi “Alias”daki iş arkadaşlarından ikisini getirmiş. Dizide 3 yıldır çalışan Josh Appelbaum ve André Nemec. “Tom bize bu filmle ilgili geldiğinde aklıma hemen onlar geldi.” diyor Abrams’ın yapımcı ortağı Bryan Burk. “Bu janrdaki yeteneklerini, casusluk dünyasında ilginç ve benzersiz hikayeler ile çok büyük bölümler yaratma yeteneklerini biliyoruz. Karakterleri nasıl hayata getireceklerini ve zenginleştireceklerini biliyorlar.”
“Bunlar en zor filmler. Her zaman yeni bir hikayeyle çıkmak gerek. Nasıl ilginç kılacaksın ve heyecanı sürdüreceksin?” İlk 3 film büyük hit olmuş, birlikte dünya çapında 2 milyar dolardan fazla hasılat yapmıştı. Her birinin yönetmeni farklıydı. Bu da her filme farklı bir görünüm ve hava vermişti.
Animasyon yönetmeni Brad Bird, büyük bir aksiyon filmi için en bilinen tercih olmayabilir. Ama sonunda en kolayı olmuş. Bugüne kadar tümü animasyon olan sadece 3 film yapmış olsa da ikisiyle “The Incredibles” ve “Ratatouille” ile En İyi Animasyon Filmi dalında Akademi ödülleri kazanmış. Yani kesinlikle inanılmaz bir performansa sahip.
“Onu aradım ve “Gelmek ister misin? Seninle tanışmalıyım.’ diye sordum. Sevdiğimiz filmlerden konuştuğumuz eski bir dost gibiydi. Konuşurken ‘Canlı aksiyon yönetmek istersen lütfen beni yönet.’ dedim. Animasyon çalışmalarını bile canlı aksiyon yönetmeni gibi çekiyor. Bölümleri muhteşem. Karakterleri de öyle. Büyük bir zekası ve kompozisyon anlayışı var. Hikayedeki gerilimi ve heyecanı sürdürmeyi biliyor.”

Yazar Yusuf

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den beri...

“Tom Cruise Son Filmi Görevimiz Tehlike Hayalet Protokol’u Anlatıyor” için 0 yanıt

oldukça güzel bir konuya değinmişsiniz ve güzel bir yazı olmuş.bu siteyi gerçekten çok sevdim. tom cruise de takip ederim.fakat bayanlar neden onu hala daha sevimli buluyor anlamışta değilim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir