Kategoriler
Yeni Filmler

Tim Burton Stop-Motion:Frankenweenie

.

Filmlerde yarattığı dünyalar ve aykırı karakterlerle genel sinema kitlesinin tamamına yakını tarafından sevilen Tim Burton yıllar önce yokluktan stop-motion yapamadığı filmi Frankenweenie’yi izleyicilere bu sefer hem stop-motion hem de 3D olarak sunacak.
Film hakkında kısa notlar;
– Frankenweenie siyah beyaz olacak ve 3D olarak gösterime girecek.
– “Frankenweenie”, Tim Burton’ın diğer stop-motion animasyon olan “Corpse Bride” (Ölü Gelin) ve “The Nightmare Before Christmas” (Noel Gecesi Kabusu) filmlerinin izinden gidiyor.Mevzu bahis iki filmde Oscar Ödülleri’ne aday gösterilmişti.
– Film için 200’den fazla kukla ve set yaratıldı.
– Seslendirme kadrosunda, Burton’ın daha önceki filmlerinde çalışan dört oyuncu var: Winona Ryder (“Beetlejuice,” (Beterböcek) “Edward Scissorhands” (Makas Eller), Catherine O’Hara (“Beetlejuice,” (Beterböcek) “The Nightmare Before Christmas” (Noel Gecesi Kabusu), Martin Short (“Mars Attacks!” (Çılgın Marslılar) ve Martin Landau (“Ed Wood),” Sleepy Hollow” (Hayalet Süvari).
– Karakter isimlerinden birkaçı—Victor, Elsa Van Helsing, Edgar “E” Gore ve Bay. Burgermeister— klasik korku filmlerinden esinlenilmiştir.

Konusu;

Beklenmedik bir şekilde çok sevdiği köpeği Sparky’yi kaybeden genç Victor, en iyi arkadaşını tekrar hayata döndürmek için bilimin gücüne baş vuruyor. Tabii birkaç küçük değişiklik yaparak… Evde yarattığı bu eserini saklamaya çalışırken Sparky dışarı çıkınca Victor’ın öğrenci arkadaşları, öğretmenleri ve kasabanın tamamı, elde edilen bu “yeni hayat” fırsatının, çok korkunç olabileceğini öğreniyor.

Tim Burton’un merakla beklenilen bu animasyonu Frankenweenie’nin 5 Ekim 2012’de vizyona girmesi bekleniyor.

Yazar Yusuf

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den beri...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir