Things We Lost In The Fire/Yitirdiğimiz Şeyler (2007)

.

Etrafınızdakilere sıkıca sarılın.Sevginizi hissettirin,gereksiz ayrıntıların yolunuza taş koymasına izin vermeyin.Tüm bunları bir an önce uygulayın ki olacaklar olmadan içinize sonsuz bir pişmanlık girmesin.

.

Audrey kocasının ani ölümü ile şimdiye kadar tanışmadığı hayatın acımasız yönüne merhaba der.Bir yakınınızın ölümünden sonra bu durumdan kaçmak istediğiniz halde sizi zorlayan sosyal faktörler vardır.Audrey tüm bunları yaşadıktan sonra bile henüz hiçbirşey görmediğini,sıkıntıların yeni başladığını (çocuklar,şimdiye kadar çalışmamak vs…) anlamaya başladığında bu sorunla tek başına baş edemez.Ve o zamana kadar kaale almadığı hatta içten içe nefret edip kıskandığı kocasının kadim dostu Jerry’i arayarak yardım ister.İki ters insan değer verdikleri insanın anısına hürmeten birbirlerine yardım etmeye başlar.

.

Üç usta oyuncunun etrafına kurulmuş bu hüzünlü hikaye geçen duyguları izleyiciye öyle lanse ediyor ki kişi böyle bir olayı başından geçecekmiş gibi izliyor yada izlemeye mahkum ediliyor.Buna benzer bir olay başımıza geldiği taktirde bu filmi izlemenin faydasını göreceğiz.Belki de zararını.Kim bilir…Yani şimdilik manasız melankoli.
Bu aradaa yazıda melankolik olmuş lan.Demek ki kağıtla yazmakla klavyeyle yazmanın arasında büyük bir fark var. (:


Resmi Web Sitesi
IMDB Sayfası
Fragman

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den bu yana site için ırgatlık yapmakta. Sevdiği birtakım yönetmenlerin olduğu gelen bilgiler arasında.

0 Yorum “Things We Lost In The Fire/Yitirdiğimiz Şeyler (2007)

  1. Hocam sezonu açtık galiba. Üst üste geliyor yazılar 🙂

    Kağıtla yazmakla klavyeyle yazmak arasındaki fark nedir? Klavyeyle yazmak daha mı iyi? 🙂

  2. Sayın Pitekantropus Bey

    Sanırım evinizde bir adet bilgisayar mevcut. Bilgisayarda yazsanız da Falsh Bellek (Allahım ne iğrenç bir kavramdır şu) ile İnternet Cafe’ye geçseniz daha kolay olmaz mı sizce. ?

  3. Cidden kağıda yazılanla, bilgisayarda yazılan acayip farkediyor. Hatta bilgisayarda yazmaya alıştın mı bişey yazmak istediğinde elinin altında hep klavye olsun istiyorsun 😀

  4. Etrafınızdaki kişilere yeterince değer vermiyosanız önemsemiyorsanız birde Yitirdiğimiz Şeyleri izleyin öyle bakın etrafınızdaki kişiler hakkında ne düşündüğünüzü bir kez daha düşünün.Geç kalmadan…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı