The Tracey Fragments/Tracey’in Yaşamından Kesitler (2007)

.

Kilitlendiğim andır.Kelebek ve Dalgıç,Trainspotting,Bir Rüya İçin Ağıt…Biraz önce hepsinden izler gördüm.Onlar kadar iz bırakmasa da ben bugün detaylara doydum.

.

15 yaşında Tracey Berkowitz adında bir kızın tahta göğüsleri ile sorunları ve kendini köpek zanneden kardeşi Sonny’yi arama çalışmalarının içinde kendimizi buluyoruz.O bize kendi hayat hikayesini ve aptal düşlerini (kimi zaman çok cazibeli düşler olabiliyor) gösterirken biz kendimizi sahne deryalarında kaybediyoruz.Bitmek tükenmek bilmeyen bazen ardı sıra,bazen karışık,bazen de dakik sahneler zihnimizi lahana çorbasına çevirdikten sonra Tracey’e hak vermeye başlıyoruz.O bize ikide bir “Ben normal bir kızım” diyor.Biz bu her yerinden sorun fışkıran velede hak vermeye başlıyoruz.Ben bunu hayallerine çok fazla ortak olmamıza bağlıyorum.

.

Ayrıca belirtmeliyim ki bazen ağdalı dil kullanan (en tiksindiğim şeylerdendir) yazarların kaleminin kokusunu fazlasıyla aldım ve bu durum beni çok rahatsız etti.Ama bazı sahneler de oldu ki o dili bile arar oldum.Filmin ortalarında kim ne derse desin gevşeyeceğim sahneler vardı ama kimse hiçbirşey söylemedi.
Gerçekten sinir bozucu ama bir o kadar da -belki bir beden büyük olacak ama- kendi çapında eşsiz bir film de diyebilirim ben bu sahne demetlerine.Görmek gerek.Ama her bünyede aynı lezzeti bırakmayacağı aşikar.

Resmi Web Sitesi
IMDB Sayfası
Fragman

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den bu yana site için ırgatlık yapmakta. Sevdiği birtakım yönetmenlerin olduğu gelen bilgiler arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı