The Negotiator/Arabulucu (1998)

.

Neden tüm iftiralar en masum ve dürüst insana atılır ?Halbuki başka konularda sabıkası olan birinin suçsuz olduğu konuda masumiyetini ispatlaması daha ilgi çekici olabilir.

.

Danny,Şikago Polis Departmanı’nda çalışan ve hayatını tehlikeye atmaktan kaçınmayan bir arabulucudur.En yakın dostundan birilerinin kendileri için ayrılan fondan para götürdüklerini öğrenir.Parayı götürenlerin teşkilattan olmaları Danny’nin başına dert açacak ve komploya kurban gidecektir.Ancak alelacele alınan kararlar sonucu suçlu bulunan Danny’nin hapse gitmeye hiç niyeti yoktur.

.

Danny’nin yer kamerasına doğru ateş ettiği sahnede rehineyi öldürmediği belliydi.Anlaşılmıyor tabii ki ama bu klişe o kadar çok kullanıldı ki ölmeyeceğini herkes tahmin edebiliyor.

Klasik iyi-kötü polis kapışmalarından biraz daha komplike sayılabilecek aksiyon sahneleriyle ve güçlü oyuncu kadrosuyla türdeşlerinden birazcık ayrılsa da filmde yeni birşeyler görmeyeceğinizden eminim.
Basit bir gişe filmi için fark yaratma derdine düşmeyen yapımcılar oyuncu seçimlerinde de bu tavırlarına uymalılar.Yine de benim için Kevin Spacey’i izlemek büyük zevkti.


Resmi Web Sitesi
IMDB Sayfası
Fragman

Yusuf

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den bu yana site için ırgatlık yapmakta. Sevdiği birtakım yönetmenlerin olduğu gelen bilgiler arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.