Kategoriler
Film Yorumları

The Maiden Heist (2009)

.

Yıllarca aynı müzede çalıştınız. Emeklilik yaşınız gelmiş olmasına rağmen bir türlü emekli olmuyorsunuz.Ya işinizi çok seviyorsunuz belki de başka birşeyi…
Roger Barlow (Christopher Walken) işte böyle bir adamdır.Orta yaşı çoktan geçmiş ve emekliliğe hak kazanmış olmasına rağmen çalıştığı müzede onu bağlayan birşey vardır.Bir resim.Bu resim de tıpkı onun gibi yıllardır orada durmakta ve Roger’ın hayatına anlam katmaktadır.Fakat Roger müzedeki bazı eserlerin başka bir şehire nakledileceğini ve favori resminin de bu parçalar arasında olduğunu öğrendiğinde umutsuzluğa kapılır.Hayatının anlamı elinden alınmaktadır.Kısa süre içinde farkederki; müzede aynı hisleri başka eserlere beslemekte olan başkalarıda çalışmaktadır.

.

Roger, Charles (Morgan Freeman) ve George McLendon (William H. Macy) favori eserlerini bu nakilden kurtarmak için en iyi yolun onları çalmak olduğuna karar verirler.Artık tek bir sorun kalmıştır.Yaşlı insanlardan oluşan bu kadroyla bir hırsızlık planını hayata geçirmek. Ama nasıl?
The Maiden Heist kadrosunun seçkinliğine rağmen Italian Job gibi sağlam hırsızlık filmleri izleyenlere yetersiz hatta sıkıcı gelebilecek bir film. Bunun sebebi; hırsızlık yapmaya çalışan yaşlı adamların hikayesini anlatıyor olması.Bırakın kovalamaca sahnesini neredeyse hiç aksiyon sahnesi yok.Filmde en çok dikkat çeken şey kadroda tüm başrollerin Oscar’lı oyuncular olması. Bu da izlemek için bir gereklilik getiriyor.İyi seyirler.


IMDB Sayfası
Fragman

Yazar Edi

Uzun uzun inceleme okumayı sevmeyen izleyiciler için listeler hazırlar. Hazırladığı listelerdeki her filme ve diziye kefildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir