Kategoriler
Film Yorumları

The Last House On The Left/Soldaki Son Ev (1972)

.

Wes Craven’ın 1972 yılında olduça düşük bir bütçe ile çektiği bu film, Wes Craven’ın ilk filmi olma niteliğini de taşıyor.Gösterime girdiğinde halk tarafından oldukça tepki çekmiş, sansürlenmiş ve hatta gösterimi bazı ülkelerde yasaklanmış. Yine sadistliğimin tuttuğu,ard arda korku-gerilim filmleri izlediğim zaman gaza gelip izlemiştim.Filmin konusuna değinecek olursak;
Issız, göl kenarındaki eve şehrin stresinden ve karmaşasından uzaklaşmak, bir nebze olsun rahatlamak için gelmiş karı koca ve genç kızları bir süre burada kalacaklardır.Herşey güzel gidiyor, eve yeni gelinmiş, yavaş yavaş yerleşiliyordur. Bu sırada evin geç kızının arkadaşı çıkagelir, iki genç kız ailelerinden izini kopardıktan sonra şehre konsere gitmek için yola koyulurlar.

.

Genç kızlar şehre gelmiş adrenalin peşindedirler. Bu sırada ikilimiz hapisten kaçmış bir çetenin bir bireyinden “ot” olup olmadığını sorma gafletine düşerler. Herşey böyle başlar. Genç kızlarımız zaman geçtikçe kendilerini nasıl bir belaya attıklarını anlarlar ama artık iş işten geçmiştir.
Oldukça enteresan bir film bu. Enteresan olduğu gibi sinir bozucu. Müziklerini oldukça beğendiğimi belirteyim. Alakasız biçimde vahşet sahnelerinde eğlenceli, “gaz” diye tabir edilen müzikler çalıyor. Wes Craven’ın daha o yıllarda kendini belli eden hayal gücü, birbirinden alakasız müzikler eşliğinde sıkılmadan izlenebiliyor. Korku-Gerilim filmlerine aşinaysanız, bu türden hoşlanıyorsanız bu korku-gerilim klasiğini izlemeden geçmeyin derim.


Resmi Web Sitesi
IMDB Sayfası
Fragman

Yazar Edi

Uzun uzun inceleme okumayı sevmeyen izleyiciler için listeler hazırlar. Hazırladığı listelerdeki her filme ve diziye kefildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir