The Kingdom/Krallık (2007)

.

Amerikan sineması her zaman yenilikçi olmuştur.Öyle ki artık ölen insanların üstünden film yapmaya ve kendi saldırgan politikalarını bu insanların arkalarına gizleme çalışıyorlar.Film bitince de bu film orada ölen insanlara adanmıştır diye bir yazı çıkıyor.O insanların herşeyi ve tek şeyleri olan doğal kaynaklarını sömürüyorsan eğer hem de kendi topraklarında ölümle de burun buruna olmayı göze almışsın demektir.
.
Riyad’da bir Amerikan muhidinde meydana gelen intihar saldırısında 100’lerce insan ölür veya yaralanır.Aralarında FBI ajanlarının da bulunduğu patlamadan sonra olan biteni çözmek için FBI ajanları dayatmalarla Riyad’ın yolunu tutar.Terör olaylarının had safhada olduğu bu kentte kim dost kim düşman belli değildir.

.

Jamie Foxx,Chris Cooper,Jennifer Garner,Jason Bateman,Jeremy Piven gibi önemli oyuncuları kadrosunda barındıran film uzun çatışma sahneleri ve seyiriciyi idiot yerine koyan diyaloglarıyla zaman zaman tiksindirse de olayların akibetinin sürekli değişmesi ve yüksek aksiyonuyla durumu toparlıyor.Yine de tek taraflı bakış açısının getirdiği saçmalıklar ve yetersiz bilgilerle yazılmış bir metin olduğu gözden kaçmıyor.Filmin başındaki “CNN vari” bilgilerden filmin doğru eser kalmıyor.
Televizyonda denk geldiğinde oturulup izlenecek fakat özel bir zaman harcanmayacak bir film.


Resmi Web Sitesi
IMDB Sayfası
Fragman

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den bu yana site için ırgatlık yapmakta. Sevdiği birtakım yönetmenlerin olduğu gelen bilgiler arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı