Kategoriler
Yeni Filmler

The Hobbit Oyuncularını Arıyor

.

Çekimleri bu hafta başlayacak olan The Hobbit’te Gandalf dışındaki tüm rollerin keşfedilmemiş yeteneklerden oluşturulması bekleniyor.The Hobbit hakkında şimdiye kadar ortaya çıkan oyuncu kadrosuna dair tüm dedikoduları elinden geldiğince yalanlayan haberlerde, yönetmen Peter Jackson’ın, Guillermo Del Toro ile geniş alana yayılan ve keşfedilmemiş yetenekleri bulma üzerinde yoğunlaşan oyuncu kadrosu işlemine bu hafta resmi olarak başlayacağını açıkladı.

.

Jackson; “Her rol için ses sınavı yapıyoruz.Yıllar içinde başardığımız şey, Orlando Bloom (Lord of the Rings’de), Kate Winslet (Heavenly Creature’da), Saoirse Ronan (The Lovely Bones’da) gibi pek çok ilginç oyuncuyu keşfetmekti. Bu yüzden eğer ciddi şekilde araştırmaya ve ses sınavı yapmaya başladığınızda, inanılmaz yetenekler bulacağınızı bilmek büyüleyici oluyor.Tüm bu filmler asla bir yıldızın götürdüğü yapımlar olmadı. Yıldız (yazar J.R.R.) Tolkien ve onun yarattığı dünyadan oluşuyor.Hiçbir baskı altında değiliz.Yalnızca doğru insanı bulmaya çalışıyoruz. Birini hobbit olarak betimlemek hayal edebileceğiniz kadar kolay değil. Belirli bir dış görünüş ve duyarlılıkları olmalı. Tabi bu özellikler bir elf ya da dwarf için de geçerli. Bunların hepsi hayal ürünü karakterler ama onları oynayacak doğru kişileri bulmanız gerek, bu karakterleri gerçeğe dönüştürebilecek insanları.” diyor.
The Hobbit filminin çekileceğinin açıklanmasıdan bu yana, rollere düşünülen oyuncular, başrol Bilbo Baggins için David Tennant, Michael Sheen, Daniel Radcliffe ve Jame McAvoy; hobbit Gimli için Brian Cox; ve umarız ki doğruluk payı vardır, bilinmeyen bir hobbit için Tom Waits gibi isimleri içeriyor. Jackson ve Del Toro eğer, isimleri değil de,tamamen yetenek ve role uygunluğu göz önüne alacaklarsa,bu dedikoduların sonu gelecek gibi görünmüyor.
Jackson ayrıca şunu ekliyor: “Gandalf olarak kesinlikle geri dönmesini istediğimiz Ian McKellen hariç hiç kimseye kadro taraması yapmadan hiçbir rol teklif etmeyeceğiz.”

.

Yine de aldanmayın.Bu devirde isimler,hele de henüz çekimine başlanmamış bir film için hala çok şey ifade ediyor.
Eğer bir iddiaya giriyor olsaydık paramızı muhtemelen bir şekilde McKellen’la birleşen, Del Toro’yla özdeşleşmiş Doug Jones’a koyardık. Fakat orijinal filmden Viggo Mortensen daha önce oynadığı Aragon rolünü tekrarlamak istediğini şimdiden belirtti ama bu da senaryosu henüz bitmemiş olan ikinci filmde karakterin yer alıp almayacağına bağlı.Anlatılanlara göre Del Toro Hugo Weaving’in geri döneceğini söyledi fakat oyuncu böyle bir şeyden haberi olmadığını açıkladı.Andy Serkins de daha önce konuşulmuş ama o zamandan beri tekrar söz konusu olmamıştı.
Belki de Stuart Townsend iyi bir iş çıkarır? Başlangıçta Aragon’ı oynaması kararlaştırılmıştı fakat çekimler başlamadan birkaç hafta önce gönderildi (Peter Jackson şu, 2007 “The Lovely Bones” çekimleri esnasında Ryan Gosling konusunda öne sürdüğü “ üzgünüm sadece yanıldık, çok gençti” bahanesini sürdürme gibi kötü bir alışkanlık edinmiş gibi görünüyor).Belki de iyi bir iş çıkaramaz.Townsend birkaç yıl önce Entertainment Weekly’ye verdiği röportajda son andaki kovulması hakkında oldukça sert konuşmuş ve film yapımcıları tarafından “kıçına tekmenin vurulduğunu” söylemişti.
Jackson’ın yinelediği gibi, proje halen stüdyodan gelecek olumlu cevabı bekliyor ama çekimlere 2010 yazında başlanması planlanıyor;
“Çekimleri hep, gelecek yıl nisan yahut mayıs ayında gerçekleştirmeyi planlıyorduk ve bildiğim kadarıyla bunun için de doğru yolda ilerliyoruz. Çekimlere başlamamız stüdyonun en kısa zamanda filme onay vermesine bağlı.Yani elimizde olan bir şey değil.Yine de filmi gelecek yıl çektiğimiz sürece bir sorun yok.”

The Hobbit’in birinci ve ikinci filmleri geçici olarak sırasıyla 2011 ve 2012 Noeli için hazırlanmıştı ki bu da Jackson’ın hakim olduğu iki yıllık neşeli sinema dönemini belirleyecekti.Kendinin ilk iki filmi ve Steven Spielberg’in “Tintin” üçlü yapıtı da 2011 ve 2012 sonunda yayınlanmasını hedefliyor.


IMDB Sayfası
Kaynak

Yazar Edi

Uzun uzun inceleme okumayı sevmeyen izleyiciler için listeler hazırlar. Hazırladığı listelerdeki her filme ve diziye kefildir.

“The Hobbit Oyuncularını Arıyor” için 0 yanıt

Oyuncu seçimlerinde tanıdık sima kullanmamaları tercihimdir. Böylesi çok daha iyi oluyor. Özellikle Tolkien eserlerinde hikayeden cok oyuncucunun ön plana cıkması istenmeye bir sonuc olacağı için böyle düşünüyorum. Görecegiz bakalım. Eminin iyi bir Cast yaparlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir