The Hoax/Sahtekar (2006)

.

Tek isteği dünyaya bir kitap bırakmak olan bir adam idealleri noktasında ne kadar ileri gidebilir?Yazarlığın tutku olmaktan çıkıp şeref meselesine dayandığı bu noktada Clifford Irving fazlasıyla yıpranmış şerefini yalanlarla pansuman etmeyi yeğler.

.

Attığı yalanlardan bir yalan kulesi inşa ettiğinin farkına vardığında daha büyük bir yalan atması gerekir.Bunun için de “Bok at,izi kalsın” deyimini fazlasıyla hakeden birini seçmesi gerekmektedir.Bu iş için ucube hayatı yaşayan paranoyak milyarder Howard Hughes biçilmiş kaftan olacaktır.“Yüzyılın kitabını yazmak” gibi bir yalandan sıyrılmak kolay olmayacak,sırf bu yüzden tam teşekküllü bir yalan ekibi oluşturacaktır.

.

Bu filmde Al Pacino ekolü bir oyuncu oynasaydı film gerçekten alır başını giderdi.Ancak Giyır amcanın suratı fazlasıyla romantik filmlerle özdeşleşti ki artık onun bu tür filmlerine pek toleranslı davranmıyoruz.İzlenmesi farz bir film diyebilirim ama Giyırsız daha hoş olabilirmiş.Bu arada bayılıyoruz bu “true based story”lere !

Resmi Web Sitesi
IMDB Sayfası
Fragman

Yusuf

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den bu yana site için ırgatlık yapmakta. Sevdiği birtakım yönetmenlerin olduğu gelen bilgiler arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.