The Hitchhiker’s Guide to the Galaxy/Bir Otostopçunun Galaksi Rehberi (2005)

bir otostopçunun galaksi rehberi filmi

Dünya’nın en zeki üçüncü yaratıkları olan insanlar, Dünya’nın en zeki ikinci yaratıkları olan yunusların uyarısına kulak asmayınca kaçınılmaz son saklandığı yerden çıkagelir.
Farklı bir gezegenden gelen Ford Prefect, dünyalı Arthur Dent ile yakın dostluğunun göstergesi olarak ilk önce onun eviminin yıkımını sekteye uğratır ve sonra onu bir bara götürerek 10 dakika içerisinde Dünya’nın yok olacağını söyler. İkili biralarını yudumlarken Arthur Dent’in aklı birkaç gün önce bir kostüm partisinde tanıştığı Trillian’dadır. Arthur Trillian ile ilgili hislerini anlatmaya devam ettikçe sonun başlangıcına daha çok yaklaşılır.

bir otostopçunun galaksi rehberi filmi

Çok bilinen bir roman uyarlaması olan Bir Otostopçunun Galaksi Rehberi absürdlüğün ve hayalgücünün doruklarında gezen bir film. İzlerken çok eğlendiğiniz hem de ufkunuzun açıldığı film bulmak o kadar da kolay değil ancak bu film bu anlamda tamamen sınırsız. Daha ne olabilir ki diye içinizden geçirdiğiniz her an bambaşka bir maceranın içinde buluyorsunuz kendinizi.

Mos Def, Martin Freeman, Zooey Deschanel, John Malkovich, Sam Rockwell gibi ünlü oyuncuların yer aldığı filmde yine birçok ünlü oyuncu farklı gezegenlerdeki yaşam formları rollerini seslendirmiş.

Tam anlamıyla İngiliz mizahının da belirgin göstergesi mahiyetinde olan filmi izlemenizi şiddetle tavsiye ederim.

IMDB Sayfası

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den bu yana site için ırgatlık yapmakta. Sevdiği birtakım yönetmenlerin olduğu gelen bilgiler arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı