Kategoriler
DVD

The Football Factory/Futbol A.Ş. (2004)

.

Uzun zamandır aklmın köşesinde bulundurduğum bir durumdu holigan filmi izlemek.Onları derinlemesine analiz etmek ve fanatikliklerinin ne derecede olduğunu anlamak.Film bu anlamda holiganlıkları derinlemesine analiz etmese de fanatiklik derecelerini gözler önüne seriyor.

.

Tommy de İngiltere’deki binlerce holigandan birisidir.Ancak belki de onlardan tek farkı 30’lu yaşlara yaklaştığı şu dönemde hayatının geri kalan kısmını çok fazla düşünmesidir.Akabinde gelişen olaylar Tommy’nin sanrılar ve kötü rüyalar görmesine neden olacaktır.Bu kısa süren eğlencelikler acaba yaşadıkları risklere değer mi ?
Holiganizmin içindeki hiyerarşi,içki ve şiddet dolu dünyaya kısa bir bakış atan filmin bitişi holiganizmi sevmeyenler için hayal kırıklığı olabilir.

DVD’si hakkında bilgilendirecek olursak Türkçe dil desteği olmasına rağmen orjinal dilinde izlenilmesi tavsiye edilir.Özel seçeneklerde ise 9-10 civarı silinmiş sahneler,alternatif açılış,fragmanlar ve filmden alınmış sahnelerle oluşturulmuş video klip bulunmakta.Özel seçeneklerde Türkçe dil yada Türkçe altyazı desteği bulunmamakta.Kapağındaki filmi gazlayan komik yazılara aldanmayın.Bu filmin DVD’sine paranızı verirken iki kez düşünün.


Resmi Web Sitesi
IMDB Sayfası
Fragman

Yazar Yusuf

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den beri...

“The Football Factory/Futbol A.Ş. (2004)” için 0 yanıt

O hepimizin katırı.(:
Şaka bir yana benim gibiler için emule’siz bir net gerçekten zor olurdu.

favorilerim arasındadır.
en sonunda ‘evet değerdi’ demesi de olayın ne boyutta olduğunu göstermiştir.psikopat olduklarını görüp ürktüm ama bunu da belirtmeliyim.
bir de ingiliz aksanı hayranları da sadece bunun için izleyebilir.

arkadaşlar filmi nasıl izlediniz ben izliyemiom hiç film ekranı falan yok siz sinemada falan mı izlediniz acaba

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir