The East/Gizli Oyun (2013)

gizli oyun filmi

Nahoş gözükse de seçim yapmak zorunda kalmak her zaman seçim yapmaktan daha kolaydır. Çünkü elinde olmadan yaptığın şey için asla pişmanlık duymazsın.

Geçmişte FBI ajanı olan şimdilerde ise yüksek profilli müşteriler için güvenlik danışmanlığı yapan bir şirketin kıdemli elemanı olan Sarah Moss için de durum böyledir. Aktivist – terörist olarak adlandırılan The East adlı grubun içine sızarak onlar hakkında istihbarat edinme görevini kabul eder ve The East ile tanışır. Ancak gruba dahil olduktan sonra grubun yaptığı eylem ve hareketler Sarah’ı rahatsız etmemeye başlar. Grubun oluşum nedenlerini ve hedef aldığı kişilerin legal soytarılar olduğunu gördüğünde ise hem hayatıyla hem de yaptığı görevle ilgili sorular kafasında dönmeye başlar. Ve bu sefer seçim yapmak zorunda kalacaktır.

gizli oyun filmi

Sistem eleştirisi temalı filmimiz derdini didaktik olmadan akıcı bir şekilde seyircisine anlatabiliyor. Oyunculuklar, diyaloglar oldukça başarılı. Kurgu konusunda belki biraz daha vurucu bir durum beklenebilirdi ancak bu duruma o kadar da takılmıyoruz. Başarılı işlerde çalışan Ellen Page, Alexander Skarsgard ve Brit Marling gibi başrol oyuncularıyla filmin ortalama üstü seyirlik filmler listemize girmeyi başarıyor.

Yaşam tercihleri üzerinden sizi etkisi altında bırakan bu filmi mutlaka izlemenizi tavsiye ediyorum.

gizli oyun filmi

IMDB Sayfası

Yusuf

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den bu yana site için ırgatlık yapmakta. Sevdiği birtakım yönetmenlerin olduğu gelen bilgiler arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.