The Descent Part 2/Cehenneme 2 Adım (2009)

.

İlk filmi sıçrayarak izlemiş ve tadında bırakıldığına kanaat getirmiştim kendimce.Filmin içerisine dahil edilen tadımlık dramdan da pek bir hoşlanmıştım. Lakin sonra bir baktım ikincisi çıkmış piyasaya. Bir film beğenilmeye görsün hemen ardından çekiveriyorlar devamını. Çekerken de risk almak istemiyor bir takım sinemacılar, ki önceki beğenildi diye cesur adımlar atmayıp öncekinin izinden gidiyorlar her anlamda. Hayır devam filmlerine karşı değilim, elbette yapılabilir fakat yaratıcı ve değişik bir fikirle ortaya çıkarak… Yenilik getirerek…

.

The Descent Part 2 bir takım zorunlu değişiklikler dışında önceki filmin birebir kopyası. İlk filmde mağaradan kurtulan Sarah daha sonra arama kurtarma ekibiyle mağaraya geri dönmek zorunda bırakılıyor. Hatta bu sefer ekibe erkek oyuncularda dahil edilerek ilk filmin orijinalitesi biraz sarsılmış sanırım. Yapımcılar ilk filme doyamayanlar için eğlence biraz daha devam etsin istemiş olmalı ki hikaye üzerinde pek oynamamayı tercih etmişler. Yukarıda bahsettiğim zorunlu değişiklikler ise karakterlerin ve mağaraya giriş amacının farklı olmasından kaynaklanıyor.

.

Bu filmde yönetmenlik koltuğunu devralan Jon Harris ise filme kendisine ait yeni bir yorum getirememiş, hikayeye Neil Marshall’ın bıraktığı yerden, onun tarzını sürdürerek devam etmeyi uygun görmüş. Bu sefer yapımcılar arasında yer alan Neil Marshall neden projeye dahil olmayı kabul etmiş onu hiç anlamadım. Uzun lafın kısası The Descent Part 2’nun başına aynen The Hills Have Eyes (Tepenin Gözleri)’ın başına gelenler gelmiş. Birincisi koltuğa zımbalarken, ikincisi yavan kaçıyor.


Resmi Web Sitesi
IMDB Sayfası
Fragman

0 Replies to “The Descent Part 2/Cehenneme 2 Adım (2009)

  1. Aslında fena sayılmaz bu seri. Ellerinde çok iyi bir malzeme var; Klostrofobi. 2. film de akılda soru işaretleri ile bitti, The Descent: Part 4 gelecektir diye tahmin ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.