The Bucket List/Şimdi Ya Da Asla (2007)

.

Son demlerini yaşayan iki ihtiyar…Ölüm yaklaştıkça onlar yakınlaşır.Ve onlar hareket vakti gelmeden önce son ellerini oynayacaklardır.

.

Tek ortak noktaları kanser gibi gözüken fakat hastalıkla geçen aylar sonunda sıkı dost olan Edward ve Carter’ın günleri beraber geçmektedir.Carter’ın amaçsız oluşturduğu yapılacaklar listesi,Edward’ın da listeyi öğrenmesiyle beraber bir plan defteri halini alır.İki kafadar hayatı boyunca yapamadıkları veya yapmayı göze alamadıkları herşeyi denemeye karar verirler.
Edward’ın parası Carter’ın bilgisiyle birleşince ortaya harika bir gezi programı çıkar.

.

Film;baştan sona ölüm temasını işleyor ve insanı üzmeyi başarıyor.Edward ve Carter’in ölümü sorgulama biçimleri ve yaşları itibariyle yaptıkları izleyicileri epey etkileyecek gibi gözüküyor.


Resmi Web Sitesi
IMDB Sayfası
Fragman

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den bu yana site için ırgatlık yapmakta. Sevdiği birtakım yönetmenlerin olduğu gelen bilgiler arasında.

0 Yorum “The Bucket List/Şimdi Ya Da Asla (2007)

  1. Hocam bu film oyuncularla kaliteli olduğunu gösteriyor.Bunuda listeme ekliyorum.Bizde birgün yaşlanacağız.Yaşlıların arasındaki ilişkiler ve bağlar ne kadar ilginç.!Ben hep onları dinlemeyi izlemeyi sevmişimdir.

    Bu arada ben “Kutsal Damacana” ve “Cengizhan” isimli filmleri seyrettim geçen hafta sonu!Bu iki filmle ilgili siz yazı yazmışmıydınız?Ben kendi blogumda yazmak istedim,anlatmak istedim bazı izlenimlerimi fakat ilgi alanı bu olan daha profesyonel bir yorum okumak isterim önce!Saygılarımla

  2. @Zehirli Örümcek
    Ben sadece izlediğim filmleri yazıyorum.Önümüzdeki günler neyi gösterir bilinmez.Onları da izlersem onları da yazarım.Ayrıca bu filmler hakkında başka düşünceler okumak da hoşuma gider.Siz yazarsanız ben de okurum.;)

  3. Film inenler arasında duruyordu. Altyazısı henüz çevrilmediğinden bekletiyordum. Filmin iki as oyuncusunu da sevdiğimden altyazısı eksikken izlemek istemedim. Epey bir zaman geçti herhalde divxplanet cengaverleri çoktan altyazıyı çevirmişlerdir. Onlara nasıl teşekkür edilir ki..

  4. Morgan Amcamız yine döktürüyor. Jack Amca ise yıllar önce (1960) kısacık rol aldığı “The Little Shop of Horrors” adlı filmden bu yana hala mimikbaz bir usta olduğunu gösteriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı