The Blair Witch Project/Blair Cadısı (1999)

.

Benim için bir korku filmi ses efektlerine, ani çıkışlara bel bağlamamalıdır.Bundan zaten herkes korkar. Önemli olan izleyiciyi kendi hayalgücü ile, kendi korkuları ile yüzleştirerek korkutmaya sevk etmek. Çok sevdiğim bir tür olduğu için piyasadaki neredeyse tüm kalburüstü korku filmlerini izlemişimdir. Hatta kötü olduklarını bile bile izledim de bir çok korku filmi var. The Blair Witch’de işte tam bu sırada karşıma çıkıyor, en başta tanımladığım bir korku filminin nasıl olması gerektiği tanımına tam olarak uyuyor.

.

The Blair Witch/Blair Cadısı… Efsaneyi duymayan yoktur sanırım. 3 sinema öğrencisi Blair Cadısı efsanesi ile ilgili bir film çekmek istemektedirler. Bunun için de efsanenin geçtiği yere bir gezi düzenlerler. Yanlarına kamplık eşyalarını, kamera ve ekipmanlarını alıp yola çıkarlar. Efsanenin geçtiği söylenen ormana gelirler, arabalarını park edip yürümeye başlarlar. Ekibimiz önce yollarını, sonra haritalarını, son olarak da arkadaşları Josh’ı kaybederler. Bir yandan açlık ve yorgunluk, diğer yandan da kaybolan arkadaşları Josh’ı bulmaya çalışan arkadaşlar, bir yandan da geceleri ormandan gelen garip sesler, uğultular karşısında dik durmak zorundadırlar.
The Blair Witch Project saf bir psikolojik korku-gerilim. Hiçbir şiddet, kan ve zoeken ögesi barındırmıyor. Sizi kendi korkularınızla yüzleştirip korkutmaya sevkediyor. Eğer günümüz klişe korku filmlerinden sıkıldıysanız, bu filme bir göz atın.


IMDB Sayfası
Fragman

Edi

Sizlerden gelen isimsiz içeriklerin paylaşıldığı editör hesabıdır.

0 Replies to “The Blair Witch Project/Blair Cadısı (1999)

  1. Filmi seneler önce izlemiştim ve o zamanlar çocuk olduğum için epey korkmuş ve etkilenmiştim.Şimdi izleyince filmden açıkçası hiç etkilenmedim.Adminin de dediği gibi ani çıkışlar ve ses efektleri üzerine kurulmuş bir film.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.