Kategoriler
Klasikler

The Birds/Kuşlar (1963)

.

San Francisco’dan bir evcil hayvan dükkanında çalışan Melanie Daniels bir gün dükkanına gelen yakışıklı bir avukat olan Mitch Brenner ile tanışır.Mitch dükkanda gösterdiği tavırlar ile Melanie’yi etkilemeyi başarır.Melanie ise o gün Mitch’in kız kardeşinin doğum gününde hediye etmek isteyip bulamadığı kuşu bulup Mitch’e götürmeye karar verir.Herşey bundan sonra başlar.

.

Melanie’nin kasabaya gitmesiyle kasaba garip bir hal alır.Kuşlar kasabayı istila etmeye, daha da kötüsü insanlara saldırarak ölümlerine sebep olmaktadır.Kasabadaki insanlar Melanie’nin kasabaya geldikten sonra olayların başlamasına dayanarak Melanie’nin lanetli olduklarını düşünmeye başlarlar.

.

Filmde baştan sona kadar hiç müzik kullanılmamıştır.Ayrıca;filmin finali için harcanan süre filmin tamamından daha uzun sürmüş.Filmde bilgisayar efektleri ise bolca gözlenmekte. Hatta bazı sahnelerde bayağı sırıtıyor ama filmin izlenirliğine herhangi bir zarar vermiyor. The Bird,klasik bir Alfred Hitchcock gerilimlerinden daha öte bir film.

Filmin en sevdiğim sahnesi ise;filmin ortalarında tanrının gözünden kasabaya kuşbakışı bakılan sahnedir.

Alfred Hitchcock severlerinin kaçırmaması gereken bir film.

IMDB Sayfası
Fragman

Yazar Edi

Uzun uzun inceleme okumayı sevmeyen izleyiciler için listeler hazırlar. Hazırladığı listelerdeki her filme ve diziye kefildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir