The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford/Korkak Robert Ford’un Jesse James Suikasti (2007)

.

Western filmleri aslında pek haz ettiğim bir tür değildir.Antipatimin sebebi de babam olsa gerek her pazar sabahı TRT’nin verdiği western sinemalarını hiç kaçırmazdı.Her ne kadar bu film de western olarak gösterilse de asıl amaç Jesse James ve Robert Ford’un hayatlarını irdelemek.

.
Sezgileri kuvvetli,iyi nişancı,zeki,sinsi Jesse James,abisiyle soygun işi ortaklığının bitmesiyle arkası boş kalmıştır.Başına konan ödüller ve düşmanları yüzünden herkese kuşkuyla yaklaştığı bir dönemde çocukluğundan beri Jesse James çizgi romanlarını okuyarak büyüyen,az konuşan,çok sırıtan,yarım akıllı Robert Ford Jesse’ye en yakın insandır.James’in paranoyaklığı ve güvensizliği sonucu etrafındaki yakın insanları öldürmeye başlayınca birinin bu duruma son vermesi gerekmektedir.Sürekli aşağılanmaktan bıkan Ford’un eline hem kahraman olma hem özgüvenini geri kazanma fırsatı geçmiştir.

.

Eğer bu seneki Oscar adayları da bu kadar iyi iş çıkarmasalardı Brad Pitt rahat bir biçimde adaylar arasında olurdu.Robert Ford rolüyle yardımcı erkek oyuncu oscar adayı olan Casey Affleck’ten çok Jesse James rolünde Brad Pitt’in performansıyla bana şimdiye kadarki Pitt filmini izletti.


Resmi Web Sitesi
IMDB Sayfası
Fragman

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den bu yana site için ırgatlık yapmakta. Sevdiği birtakım yönetmenlerin olduğu gelen bilgiler arasında.

0 Yorum “The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford/Korkak Robert Ford’un Jesse James Suikasti (2007)

  1. Benim de oyunculuk açısından en fazla beğendiğim Sam Rockwell’di. Ne yalan söyliyeyim; Casey Affleck’i pek gözüm tutmadı. Ayrıca filmin görüntüleri çok ama çok güzeldi. Gayet güzel filmdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı