Kategoriler
Film Tavsiyeleri

The Adjustment Bureau/Kader Ajanları (2011)

.
Büyük aşkları bazen tesadüfler,bazen de kader yıkar.David ile Elise’in aşkı ne tesadüfler,ne kader ne de kader ajanlarına teslim olabilecek gibi değil.Şartların hep aksi yöne taşıdığı iki özel insanın aşkı da sıradışılıklarını içinde taşıyor.
Şirketiyle ve yerel politikayla uğraşan David ilk kez girdiği seçimin arefesinde bir sürü olumsuzlukla karşılaşır.Bu süreçte hayatına girip çehresini değiştiren sadece Elise’dir.Elise’in hayatına girişinin de çıkışının da sancısı David’in pek umurunda olmaz fakat beraberliklerini onaylamayan sadece yakın arkadaşı ve aynı zamanda danışmanı olan Charlie değildir.
Kader ajanlarının gazabını bir yandan çeken David bir yandan da aşkından dolayı Elise’in geleceğine sekte vurmaktadır.Kader ajanlarının ayırmaya çalıştığı iki insansa sıradan olmadıklarını kader ajanlarına kafa tutarak ispatlamaktadırlar.

.

Matt Damon ve Emily Blunt’ın başrollerini paylaştığı Kader Ajanları filmi Matt Damon’ın çıtayı hep yüksekte tuttuğu macera filmleriyle örtüşse de Inceptionvari yanıyla da türdeşlerinden net bir şekilde ayrılmayı başarıyor.Sıradışı konusunu sıradışı atmosferiyle destekleyen Kader Ajanları’nın bana göre tek dezavantajı Inception ile yaklaşık aynı zamanda doğması.Her ne kadar bariz bir şekilde birbirleriyle alakalı olmasa son zamanlarda göremediğimiz sıradışılığı iki filmde birden görmek izleyiciyi tercih yapma yada kıyas etme seçenekleri arasında sallandırıyor.
Kader Ajanları finaliyle pek tatmin etmese de gizem ve aksiyon filmleri sevenlerin başucu filmlerinden biri olacağını düşünüyorum.İzleyenler izlemeyenlere filmi tavsiye etsin.

IMDB Sayfası

Yazar Yusuf

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den beri...

“The Adjustment Bureau/Kader Ajanları (2011)” için 0 yanıt

muhteşem ötesi film yani matt damon oynarda kötümü olur 🙂 filmde özgür iradenin herşeyi yapabileceği insanın beynine kazınıyor ve cesaret verici bir film yapamayacağımız hiçbirşey yok kader elimizde onu biz yönlendirebilir değiştirebilir biçimlendirebiiriz 🙂

Ben severek izledim yapımı beklentilerimin üzerine çıktı. Matt Damon için izlemiştim ve iyi ki izlemişim diyorum kendime. Senaryo olsun oyunculuklar olsun takdire şayandı. İzlemenizi tavsiye ederim. Bilim kurgu ve romantizm bir arada.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir