Ted/Ayı Teddy (2012)

.

Amerika’nın en haşarı senaristlerinden Seth MacFarlane’den sıradışı bir komedi filmi.
Zor bir çocukluk evresi sürdüren John Bennett depresyondan bir önceki duraktadır. Kimse onunla arkadaşlık etmek istememekte ve herkes onu gördüğü anda hızla uzaklaşmaktadır. Fiziksel olarak tipik bir Amerikan genci olmasına rağmen dayak yiyen çocuk bile onun yardımını reddetmektedir. Bu buhran dolu günler John’un hayatına dahil olan yumoş ayı Ted ile sona erer. Tüm kötülüklerden kaçarak Ted’e sığınan John’un onunla çok eğlenmektedir. Öyle ki tuttuğu ütopik dilek Tanrı tarafından dikkate alınır ve Ted kanlı canlı bir organizmaya dönüşür. Ted’in şöhreti ülke çapında duyulmasına rağmen ikilinin dostluğu 27 yıl boyunca sorunsuz bir şekilde devam eder. Ta ki John’un hayatında alması gereken radikal kararlar gelene kadar…

.

85.Oscar ödüllerini de sunan Family Guy efsanesinin yaratıcısı Seth MacFarlane ilk defa girdiği sinema dünyasında kalıcı olacak gibi gözüküyor. Family Guy’dan hatırladığımız tarzından pek ödün vermeyen yönetmen – yazar ahlaksız, politik ve nostaljik ne varsa hikayesini beslemek adına başarılı bir şekilde kullanıyor. Hikayenin sıradışılığının yanında kurgunun da buna paralel olarak seyretmesi sonucunda ortalamanın çok üzerinden defalarca sesli gülebileceğiniz bir komedi filmi ortaya çıkmış. Her ne kadar peluş bir karakterin yanında sönük de kalsalar Mark Wahlberg ve Mila Kunis’in de üzerlerine düşeni yaptıklarınızı söyleyebiliriz.

Norah Jones’un konuk oyuncu olarak renk kattığı bol göndermeli ve bol kahkahalı Ayı Teddy komedi filmi tavsiyeleri listemde üst sıraları zorluyor.

IMDB Sayfası

Yusuf

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den bu yana site için ırgatlık yapmakta. Sevdiği birtakım yönetmenlerin olduğu gelen bilgiler arasında.

One Reply to “Ted/Ayı Teddy (2012)”

  1. Family Guy dizisinden tanıdığımız Seth Macfarlane’ nin mizahını yansıtan eğlenceli bir film diyebilirim. Filmi seyretmeye başlamadan önce yaş sınırına dikkat etmenizi öneririm.

    Afişlerden veya filmin başlangıcını falan dikkate alarak yanınıza küçük çocukları almayın sakın. 🙂 Zira film ilerledikçe mizahi yönü ağırlaşıyor. Bu filme aslında komedi filmi demek yanlış olur. Zira MacFarlane’nin klasik mizahından fazlasını yansıtmamış.

    Yıllardır Family Guy dizisi ile izleyicileri ekrana kilitlemiş bir yazarın, çizgilerden kurtulup beyaz perdelere atılmasının ilk adımı diyebiliriz. Özetlemek gerekirse klasik MacFarlane mizahı ve eğlenceli bir seyirlik…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.