Sweeney Todd (2007)

.

Tim Burton’u sinemaseverlerin büyük bir kısmı “Beter Böcek” ile tanıdı.Parliament film kuşağının banko filmlerindendi.Garip görüntüleri ve gıcık müzikleri ile izleyiciyi filme bağlıyordu.Sweeney Todd’da da aynı durum mevcut.Tek fark izleyiciyi filme bağlayamaması.
.

18. yüzyılda Londralı berber Benjamin Barker,karısı ve çocuğuyla mutlu mesut yaşarlarken karısına aşık bir yargıcın gazabına uğrar ve uzun yıllar denizlerde mahkum edilir.Döndüğünde hayatı zindan olmuştur,karısının zehir içtiğini kızının da tutsak hayatı yaşadığını öğrenir.Usturalarını intikam için çıkarır,artık adı Sweeney Todd’dur.Müzikal sevmeyenlerin kesinlikle uzak durması gereken filmin zayıf sonu müzikal sevenleri bile tatmin etmemiştir diye düşünüyorum.
Sweeney Todd ile beraber gemiden inen ve Johanna’ya aşık olan uğrunda ağıtlar yakan delikanlı filmin son yarım saatinde Johanna’yı Todd’un dükkanına bırakmış ve sırra kadem basmıştır.Johanna’da sandıkta kalmış akibeti bilinmemektedir.Filmin en az yarım saatini işgal eden bu gençlerin aşkıyla ilgili finalde hiçbirşeye değinilmemesinin sadece beni rahatsız ettiğini hiç sanmıyorum.

.

Yine de berbattı diyemesek de böylesine büyük beklentili filmlerde ufak bir memnuniyetsizlik filmin gözünüzde değeri kalmıyor.


Resmi Web Sitesi
IMDB Sayfası
Fragman

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den bu yana site için ırgatlık yapmakta. Sevdiği birtakım yönetmenlerin olduğu gelen bilgiler arasında.

0 Yorum “Sweeney Todd (2007)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı