Superbad/Çok Fena (2007)

.

Biri mala vurmak diğeri aşık olmak peşinde iki ezik liseli.İkisi de hayallerini gerçekleştirmek için bir partiye katılmaları gerektiğinin bilincindeler.Ama parti yolu yokuştur.(:

.

Seth ve Evan sonunda bir partiye katılmanın heyecanı içinde içkileri alma sözü verirler.Ancak içki alma işi gerzek Fogell’ın sahte kimlik almasına bağlıdır.Fogell ilginç kimliğiyle içki dükkanına girer ama bir türlü çıkamaz.Bu noktadan sonra çok fena şeyler olacaktır.

.

Geyik Diyaloglar I (+18)

Evan:Meme uçlarına bak.Bebek parmağı gibiler.Bunu böyle teşhir ediyorlar.Sonra ben ereksiyonumu saklamak zorunda kalıyorum. Resmen haksızlık.
Seth:Ben ne yapıyorum biliyor musun?Babafingoyu kaldırıp kemerime sıkıştırıyorum.Hem saklanmış oluyor, hem de acayip bir his veriyor.Hatta az kalsın göbek deliğime attıracaktım.

Knocked Up‘da Ben rolündeki eleman bu filmin de senaryosunu yazmış ve yan rollerden birinde oynamış.Amerika’da bayağılaşmadan komedi yapmaya çalışan ve genelde başarılı olduklarını düşündüğüm bir kuşak geliyor.Kaza Kurşunu’ndan sonra Çok Fena da bu başarılı tayfanın ürünü.Birçok oyuncu değişse de yapımların kalitesinin değişmemesi yapımcının işini iyi yaptığının göstergesi.Bu yüzden bu komedi serilerinde bundan sonra Judd Apatow yapımlarını takip edeceğim.Film hakkında çok az şey yazmışım.Bu tür filmler sansürsüz versiyon ve erkek erkeğe izlenir.Müzikler de bir harika.Özellikle Lyle Workman’a dikkat…
Kaza Kurşunu’ndan sonra ilk defa bu kadar güldüğümü hatırlıyorum.Daha çok komedi izlemem lazım.

Geyik Diyaloglar II

Fogell sahte kimliği alır:
Seth:Dur biraz, adını McLovin olarak mı değiştirdin?
Fogell:Evet.
Seth:Ne salak bir isim bu. İrlandalı R&B şarkıcısı mısın sen?
Fogell:İstediğin ismi seçmene izin veriyorlar.
Evan:Sen de McLovin’i mi seçtin?
Fogell:Evet. Muhammed’le bu isim arasında karar veremedim.
Seth:Neden Muhammed’le bu isim arasında kaldın?Neden çok kullanılan bir isim seçmedin?
Fogell:Muhammed dünyada en çok kullanılan isim. Biraz kitap oku.


Resmi Web Sitesi
IMDB Sayfası
Fragman

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den bu yana site için ırgatlık yapmakta. Sevdiği birtakım yönetmenlerin olduğu gelen bilgiler arasında.

0 Yorum “Superbad/Çok Fena (2007)

  1. Şişkonun küçüküğünde yaptığı resimler beni gülme krizine sokmuştu.Epey edepsiz bir film.Ebeveynlerin seyretmesi gereken bir film olduğu inancındayım ki,bu kuşakları biraz daha iyi anlayabilsinler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı