Sukkar Banat/Karamel (2007)

.

Aile korkusu ve çevre baskısı…Beyrutlu kadınların yaşamlarının bir parçası.Sorunlardan kaçmak için kusursuz mekanlar kapalı alanlar.Fazla alternatif olmadığı için de evler ve güzellik salonları.

.

Film,hissettiklerini içinde yaşayan ve paylaştıkları da salonda kalan bir grup kadının farklı hikayelerini anlatıyor.Kadının sosyal statüsünü ve gördüğü muameleleri komik ve duygusal bir dille izleyiciye aksettiriyor.

.

İzlerken fazlasıyla bizden hissettiren ve bu nedenle izleyicilerin de sempatisini kazandığını düşündüğüm film mutlaka izlenmeli.
Bu arada başroldeki ve yönetmen koltuğundaki Nadine Labaki insana “bu nasıl güzellik” dedirttiriyor.Ayrıca filmdeki müzikleri de kocası yapmış.Belirtmek lazım.(:

Müşterisiyle karşılıklı paslaşan Rima karakterinin lezbiyen olduğu çok açıktı.Ancak bu kadar çok cesur sahnelerden sonra yönetmenin bu noktada durması açıkçası biraz hayal kırıklığı yarattı.


Resmi Web Sitesi
IMDB Sayfası
Fragman

Yusuf

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den bu yana site için ırgatlık yapmakta. Sevdiği birtakım yönetmenlerin olduğu gelen bilgiler arasında.

0 Replies to “Sukkar Banat/Karamel (2007)

  1. Bu film İstanbul Festivali’nde de oynadı.İzmir’de oturan biri olarak en çok öyle mükemmel bir festivali ve böyle bağımsız filmleri sinemada izleme şansımı kaçırdığıma üzülüyorum.Ama seneye üzülmeyeceğim. 😀

  2. Esasen filmin müzikleri çok hoştu.Konuyu bir kenara bırakıp sadece müziklerini dinlemek istediğim anlar oldu tabi benim gibi kapı gıcırtısından etkilenen hafif roman ruhuna sahip biri için normal…Ama şaka bi yana kesinlikle dinlenmesi gereken bir soundtrack’e sahip bir film! Nadine Labaki, bence en büyük derdi tatlı-acı, iyi-kötü,…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.