Street Kings/Sokağın Kralları (2008)

.

Malzemeler:Karısı ölmüş alkolik bir polis,karakter yoksunu bir şef,ikisini haklamaya çalışan kötü polis avcısı.Ey Hollywood!Bu ve buna benzer sahneleri çok gördük biz.Yeter artık tadında bırakın.

.

Tom Ludlow,alkolik ve sinirli bir polistir.Operasyonlarını kanun dışı yürütür ve yine aynı şekilde sonlandırır.Herşey bittiğinde şefi Wander Ludlow’un arkasını toplamakta,bu sayede yapılan kanunsuz hareketler görünmediği gibi Wander’ın emniyet içi yetkisi ve nüfuzu daha çok artmaktadır.Ludlow’un rutin “Öldür,nasılsa arkanda toplayanın var” günleri eski ortağı ve kavgalı gibi görünseler de çok sevdiği arkadaşı Washington’ın öldürülmesiyle sona erer.Ludlow bu cinayeti çözmek için çabalamaya başladıkça bilinmesi istenmeyen pislikler de gün yüzüne çıkacaktır.

.

Cevaplanmayan bir sürü sorusuyla ve fazlasıyla aceleye getirilmiş anlatımıyla izleyicileri filmi çözerek değil anlamayarak etkilemeye çalışan bir görüntü çizen yönetmen seçtiği bu bayağı konuyla da bize kendini tanıma fırsatını vermedi.Filme kötü diyemeyiz ama konu ve yapı itibariyle benim gözümde çok kötü bir imaj bıraktı.

Resmi Web Sitesi
IMDB Sayfası
Fragman

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den bu yana site için ırgatlık yapmakta. Sevdiği birtakım yönetmenlerin olduğu gelen bilgiler arasında.

0 Yorum “Street Kings/Sokağın Kralları (2008)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı