Steven Spielberg Son Filmi Savaş Atı’nı Anlatıyor

.

Hollywood’un epik film üstadlarından Steven Spielberg son filmi War Horse (Savaş Atı) hakkında yöneltilen soruları cevapladı.
Bir roman uyarlaması olan film, bir çocukla onun çok sevdiği atı Joey’nin 2.Dünya Savaşı’nın başlangıcında giriştikleri maceralarla dolu hikayesini anlatıyor.

Yönetmen Steven Spielberg ise film hakkında şunları söylüyor:”Hikayenin büyüleyici olduğunu düşündüm. Çok sevindim. Bana göre çok dürüst bir hikayeydi. Bir zamanlar çok yakın olan ama kaderlerinin ayrı düştüğü bir atla çocuğun yolculuğunu anlatan bir aile filmi olarak gördüm. Umarım bu hikaye, bu ortak deneyimle insanları bir araya getirecektir. Duygusu ve mesajı her ülkede hissedilebilir.”

Spielberg’ün birçok filminde olduğu gibi Savaş Atı’nda da macera ve görüş alanı içinde insani boyutlarda etkileyici bir hikaye bulunmaktadır. “Bana göre bu inanç, umut ve kararlılık- birbirine bağlı bir çocukla bir atın kararlılığının hikayesidir.” diyor Spielberg.
Spielberg, Savaş Atı’nın birçok sahnesinin çekildiği İngiltere’nin Dartmoor’un doğal manzarasından etkilenmiş. “Daha önce, uzun ve seçmeci kariyerimde Savaş Atı’nı Dartmoor’da çekerken olduğu gibi doğal güzelliklerle donatılmadım. Bana sunulan görsel seçenekleri zorla eledim.”
Spielberg için sinematik olarak atlarla birlikte çalışma fırsatı, onu yeni bir alana taşıyan neşeli bir deneyim olmuş. “Atlar inanılmaz bir deneyimdi. Çünkü ailemden birkaç kişi at biner. Atların kendilerini ne kadar ifade edebildiklerini ve duygularını ne kadar iyi gösterebildiklerine çok şaşırdım.”

3 yıl sonra The Adventures of Tintin ve War Horse için tekrar yönetmen koltuğuna oturan Steven Spielberg’in son filmi bakalım onun anlattığı kadar etkili olacak mı ?

Savaş Atı Fragman

Yusuf

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den bu yana site için ırgatlık yapmakta. Sevdiği birtakım yönetmenlerin olduğu gelen bilgiler arasında.

0 Replies to “Steven Spielberg Son Filmi Savaş Atı’nı Anlatıyor

  1. savaş atı gerçektende güzel bir ismi olmuş.savaşlarda kullanılan atların özelliklerini anlatıyor sanırım.bu yazıyıda gerçektenden çok büyük bir titizlik ile yazmışsınız.tebrik ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.