Şrek Sonsuza Dek Mutlu Karakterleri

thumbnail

Şrek, sorumluluklar altında ezilmiş, hayatını basmakalıp yaşayan bu dev, artık kükreyemez durumdadır.

Gerçek bir dev olduğu eski günlerine dönebilmek için, Şrek Rumpelstiltskin ile bir anlaşma yapar ve anlaşmanın bir parçası olarak da hayatından bir günü verir. Ancak anlaşmanın küçük yazılan maddelerinden biri onu alternatif bir evrene götürmektedir. Bu evrende korkulan birisidir tamam ama aynı zamanda Fiona’yı hiç kurtarmamış ya da Eşek, Çizmeli Kedi, Kurabi ve peri masalı arkadaşları ile hiç tanışmamıştır. Şimdi, gerçekliğe ve ailesine dönebilmek için, anlaşmanın süresi bitmeden önce, Fiona’yı bulmak ve dolandırıcı Rumpelstiltskin’i alt etmek zorundadır.

Fiona

Fiona Şrek’e olan gerçek aşkı ve üç sevimli dev bebeği ile sonsuza dek mutlu yaşayacak olan, her şeye sahip bir prensestir. Ama Şrek anlaşmayı imzalar imzalamaz, bir zamanların prensesi korkusuz bir savaşçıya dönüşür. Şrek ile hiç tanışmamış, ejderhanın koruduğu kuleden hiç kurtarılmayıp aşık olmamış, sonunda kendi başının çaresine bakmak zorunda kalmıştır. Gerçek aşkı ararken (ki hiç karşılaşamamıştır), Fiona bir dev direnişçileri ordusunun başındadır ve asil bir davanın savunucusudur. Amacı, Rumpelsriltskin’i devirmek, Uzaklardaki Krallık’ta barışı yeniden sağlamak ve dev ırkını kurtarmaktır.

Eşek

Şimdiki zamanda bataklıkta, şakacı Eşek, Şrek’in en iyi dostu, bir ejderhanın kocası ve beş ejderha çocuğun babasıdır… ancak bu durum; Şrek, Rumpelstiltskin ile anlaşma yapmadan önceydi. Daha sonra, dev dostuyla hiç tanışmamış, Rumpelstiltskin’in cadılar toplantısında akşam yemeğini kazanabilmek için şarkı söyleyen esaret altındaki hayvana dönüşür. Ve devler artık eşeklerle arkadaş olmak yerine, onları yemektedir. Bu yüzden Şrek adındaki yabancı ortaya çıktığında, Eşek’in tek yapmak istediği oradan kaçmaktır.

Çizmeli Kedi

Şrek’in Rumpelstiltskin ile yaptığı anlaşmadan önce, onun yakın arkadaşı olan palavracı, marka çizmelerini ve parlayan kılıcını yanından eksik etmeyen sevimli kedi, uzun zamandır çizmelerini ve kılıcını bir kenara bırakmış, tombul, şımarık bir ev kedisine dönüşmüştür. Kedi, savaşçı Fiona’nın sırdaşı olarak halinden memnundur ve onun geceleri insana dönüştüğünü sadece o bilmektedir.

Rumpelstiltskin

Mutluluklar diyarı Uzaklardaki Krallık’ta her şey iyi giderken, sihirli anlaşmalar yapan bu adamın yapacak bir şeyi kalmamıştır. Her şey harikayken, kim daha iyi bir hayat için pazarlık yapar ki? Ancak daha Şrek ile yaptığı anlaşmanın mürekkebi kurumadan, yeni krallık Rumpelstiltskin’e ait olur. Hain hilebaz cadılardan oluşan taburuyla ülkeye hükmeder… ve devlerin başına da ödül koyar, özellikle de Şrek ve Fiona’nın. Böylece onlardan sonsuza dek kurtulabilecektir.

Peri Masalı Yaratıkları: Kurabiye, Üç Domuzcuk, Pinokyo, Kötü Kurt, Üç Kör Fare

Kurabiye, Üç Domuzcuk, Pinokyo ve Kötü Kurt, Üç Kör Fare ile birlikte, Şrek ve Fiona sayesinde kendi hallerinde sonsuza dek mutlu yaşıyorlardı. Ama Şrek ile hiç tanışmayınca, bu kahramanlar basitçe, bencil kral Rumpelstiltskin’in aşağıladığı, ezdiği kimseler haline gelirler. Hepsi Şrek’e ulaşmak için bir araya gelir ama bir aile değil, çete olarak. Hepsi Rumpel’in Şrek’in başına koyduğu ödülü kazanmak ister…yani gıpta ettikleri, hayatlarının fırsatını.

Brogan
Savaşçı Fiona’nın Devler Kampı’ndaki güvenilir komutan yardımcısıdır. İyi bir savaşçının her özelliğine sahiptir. Adildir, cesurdur ve mütevazıdır.

Gretcaan
Fiona’nın ordusundaki bir kadın devdir. Her zaman aşk arayışındadır.

Lokum
Devler Kampı’ndaki bu aşçı, devlerin en sevdiği yemek olan eşeklerin, arkadaş olarak daha iyi olduğunu öğrenir.

Cadılar
Uzaklardaki Krallık’ın herkesten uzakta yaşayan sakinleri Rumpelstiltskin’in yönetiminde onun çıkarcı yandaşlarına dönüşürler.

Fareli Köyün Kavalcısı
Rumpelstiltskin’in bir ödül avcısıdır. Hükümdar adına devleri yakalamak için sihirli flütünü kullanır.

Kraliçe Lillian ve Kral Harold

Uzaklardaki Krallık’ın önceki kraliyet ailesi, kızları Fiona’nın kuleden kurtarılması için can atıyordu. Bu yüzden Rumpelstiltskin ile bir anlaşma imzaladılar. Ne yazık ki anlaşmanın küçük yazan maddelerini önemsemedikleri için, krallıkları sihirli anlaşmalar yapan hilekarın eline geçti ve bu çift ortadan kayboldu.

Şrek 4:Sonsuza Dek Mutlu serinin son filmi özelliğini taşıyor.Kahramanımızı son yolculuğunda yalnız bırakmamak gerek.Merakla 28 Mayıs’ı bekliyoruz.

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den bu yana site için ırgatlık yapmakta. Sevdiği birtakım yönetmenlerin olduğu gelen bilgiler arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı