Slumdog Millionaire/Milyoner (2008)

.

Danny Boyle’un son dönemdeki filmlerinin arasından sıyırıp ayrı bir köşeye alıyorum bu filmi.İnanılmaz bir film, kurgusu, konusu, akışı, çekim teknikleri mükemmel.10 dalda Oscar’a aday gösterilmesine şaşmamak gerek.

.

Oldukça basit bir konusu olan bir film mükemmel bir şekilde izleyiciye sunuluyor.Film,Hindistan’da Kim Milyoner Olmak İster ? adlı programa katılan Jamal Malik’in hikayesini anlatıyor.Ummadığı anda kendisini yarışmanın içinde bulan Malik yarışmada 10.000.000 rupi’lik ödüle kadar yükselir.Ertesi gün 20.000.000 rupi’lik final sorusu için yarışacaktır.

.

Ancak Jamal Malik proramdan çıkarken hile yaptığı düşüncesiyle tutuklanır ve biz de Jamal Malik’in komik ama bir o kadar da dramatik hikayesinin içinde buluyorsunuz kendimizi.Düşük bütçeli yapımlarda Tanrıkent‘ten sonraki en iyi iş olarak Slumdog Millionaire diyebiliriz.Oscar heykelciğine de uzanacaktır eminim.Gördüğü ilgiyi hakeden bir yapım…

Resmi Web Sitesi
IMDB Sayfası
Fragman

Uzun uzun inceleme okumayı sevmeyen izleyiciler için listeler hazırlar. Hazırladığı listelerdeki her filme ve diziye kefildir.

0 Yorum “Slumdog Millionaire/Milyoner (2008)

  1. bn bu filmi izledim süperr bi film. daha öncede filmler izledm ama bir çoğunda daha sona gelmedn sıkılmıştm bu filmi izlerken hiç bitmesn dedm tam bir aşk filmi…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı