Sleepers/Kardeş Gibiydiler (1996)

.

Çocukluk muhtemelen beynin en az kullanıldığı dönemdir.Beynin az kullanımı hataları doğurur.Bazı hatalar ise kalıcı hasarlara sebep olur.

.

60’lı yıllarda Hell’s Kitchen’ın dört fırlaması yine beyinlerini bir tarafta bıraktıkları anda geri dönüşü olmayan bir yola girerler.Yolun sonu çocuk ıslahevine düşer ve orada hatalarından daha fazla bedeller öderler.Yaşadıklar utancı yıllar sonra hoş bir tesadüf bir nebze hafifletecektir.

.

Özellikle ilk bölümlerde küçük oyuncuların döktürdüğü film,bir başyapıt olamasa da anlatımı ile izleyicileri etkilemeyi başarıyor.

DVD’den bahsedecek olursak eski bir film olduğundan dolayı DVD’si umutsuz vaka.Ancak yüreklere su serpen tarafı da dublaj sevenler için.Türkçe 5.1 DD dil desteği mevcut.Ekstra yok,fragman yok.Başka bir kötü tarafı da filmin 4X3 (T.V ekran) olması.Tek bir versiyonu olduğu için de filmin Türkiye’de HD’si yada Blu Ray’i çıkınca almanızı öneririm.


IMDB Sayfası
Fragman

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den bu yana site için ırgatlık yapmakta. Sevdiği birtakım yönetmenlerin olduğu gelen bilgiler arasında.

0 Yorum “Sleepers/Kardeş Gibiydiler (1996)

  1. Barry Levinson’ın en iyi filmlerinden birisi. Felaket etkileyici bir film. Özellikle çocukların çığlıkları koridorda yankılanırken… Kötü adam rollerinde seyretmekten keyif aldığımız Kevin Bacon çok ürkütücüydü. İyiydi yani.

    Küçükken televizyonda izlemiştim de uzun süre etkisinde kalmıştım. Yıllar sonra vcd’sini almış, aynı şekilde etkilenmiştim. Yine izlesem aynı şeyleri hissederim ama beşinci ya da onuncu kez izlemekte tereddüt dahi etmem herhalde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı