Sinan Çetin’in Son Filmi:Kağıt

.

Sinan Çetin’in son filmi Kağıt yasaklar ve yasalar üzerinden geçmiş dönem sistemlerini eleştiriyor.Özellikle yıl boyunca tartışılan referandum ve yeni anayasayı destekler nitelikte bir film izlenimi veren Kağıt sinemalarda bu nedenle oldukça gişe yapacak gibi gözüküyor.
Kağıt filmi için “Saçma sapan yasaklar koyanların hiç yargılanmamasını eleştirdim” diyen Sinan Çetin gerçekten farklı bir iş yapmış ancak benim merak ettiğim nokta madem mevcut yasaya ve yasayı yapanlara karşı bu kadar net bir tavrı vardı da neden bu filmi yapmak için bu zamanı bekledi ? Kağıt filminin eleştirdiği noktalar belki doğru olabilir fakat çok üzülerek filmin sadece toplumsal yaraya pansumak yapmak amacı taşımadığını bu yaradan doğru zamanda doğru yerde olarak rant sağlamak amacı taşıdığını düşünüyorum.Evet biraz önyargılıyım umarım filmi izlediğimde önyargımda yanılmış olduğumu görürüm.
Filmle ilgili Ayşen Gruda Altın Portakal’da “En iyi yardımcı kadın oyuncu” ödülünü aldı fakat Asuman Dabak’ın rolünü merak ediyorum.Asuman Dabak’ı bu tür rollerde inanılmaz başarılı buluyorum.Nasıl bir performans sergilediğine dair ufak bir ipucunu aşağıdaki fragmanları izleyerek alabilirsiniz.


Kağıt Filmi 1.Fragmanı İzle
Kağıt Filmi 2.Fragmanı İzle

Yusuf

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den bu yana site için ırgatlık yapmakta. Sevdiği birtakım yönetmenlerin olduğu gelen bilgiler arasında.

0 Replies to “Sinan Çetin’in Son Filmi:Kağıt

  1. Gittiğim bir filmde reklam olarak görmüştüm bunu fakat sonradan araya zaman girince unutmuşum.Sinan Çetin gerçekten çok iyi bir iş çıkarmış, tabii ki sadece fragmanları göz önünde tuttuğumda. DVDsi alınıp izlenilecek filmlerden bir tanesidir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.