Silent Hill: Revelation/Sessiz Tepe: Karabasan

.

Konami’nin çok rağbet gören oyunu Silent Hill sinemada ikinci filmi Sessiz Tepe:Karabasan ile son aylardaki 3D korku filmi eksikliğini kısmen dolduruyor.

Babasıyla beraber peşindeki lanet sebebiyle kasaba kasaba gezen genç kızın yeni kasabada da geçmişi peşini bırakmayacaktır. Geçmişte ödediği ağır bedellerin sonu gelmemesi genç Heather’ı fedakarlık yapmaya itmekten başka çare bırakmamaktadır.

Adelaide Clemens ve Game of Thrones dizisiyle dünya çapında üne kavuşan Kit Harington başrollerini paylaştığı filmde ana karakterlerin yıldız adayı, yan karakterlerin ise yıldız oyunculardan oluştuğu ilginç bir oyuncu dağılımı söz konusu. Bunun dışında çekim konusunda yaratıcılık gerektirecek derecede şahsına münhasır canavarları, dekorları ve efektleriyle korku filmi tutkunlarının ağızlarına layık bir film özelliği taşıyor. Ancak serinin devam filmi olma özelliği sebebiyle ilk filmi izlemeden bodoslama atlayanlar için tatminkar olmayabilir. Zira hikayeyi hiç bilmeyenler için bir ön hazırlık filmde yok. Dolayısıyla filmin görsel açıdan mükemmeliyeti hikayenin akışı konusundaki eksikliği sebebiyle sekteye uğrayabiliyor.

.

İşin 3D kısmına eğilecek olursak Sessiz Tepe: Karabasan da piyasadaki mevcut 3D filmlerde olduğu gibi sonuna eklenmiş özelliğin hakkını tam anlamıyla veremeyenlerden. Yakın temasın olduğu sahnelerde 3D kullanımının dışında bu tekniğe nadiren başvurulduğunu görüyoruz. Dolayısıyla “35MM çekilseydi de çok bir şey farketmeyecekti” etiketi bu filme uygun düşmekte.

Sözün özü izleyiciyi muallakta bırakacak bir yapım Sessiz Tepe: Karabasan. Bariz artıları ve bariz eksileri var. Terazinin ayarıyla oynamak da izleyici yorumlarına kalmış. Ama ben teraziyi tutan olmayı tercih ederim.

IMDB Sayfası

Yusuf

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den bu yana site için ırgatlık yapmakta. Sevdiği birtakım yönetmenlerin olduğu gelen bilgiler arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.