Shrink (2009)

.

Bir psikiyatrist ve onun etki alanındaki insanlar tam bir kaybedenler kulübüdür.Birbirlerini tanımayan bu insanlar için mutluluğa giden yol kaderin onlara çizeceği yol haritasından geçmektedir.

.

Henry Carter Hollywood’un en ünlü psikiyatristidir.Müşterilerinin arasında yapımcılar,oyuncular,rock yıldızları gibi günlük hayatta pek karşılaşılmayan tipler vardır.Tüm bu getirilere rağmen Henry hayatından memnun değildir çünkü kısa bir süre önce eşini kaybetmiştir.Eşinin kaybını ota sarıp içerek derman bulmaya çalışır.Acılarını bu sayede geri plana atıp karısının ölümünü unutmaya çalışmaktadır.Ancak bu şekilde kendi kendini tedavi etmeye çalışsa da başarılı olmayacağını bilmektedir.
Tam o sıralar Henry’nin babası ona bir hasta bırakır.Lise öğrencisi Jemma adlı bu kıza istemeye istemeye danışmanlık yapar.Zaten Jemma da pek gönüllü değildir.Henry Jemma’nın bu tavrının altında yatan sebebi öğrendiğinde acılarının azalmasını sağlayacak panzehiri de keşfedecektir.

.

Kimisi kaderiyle kimisi tesadüflerle birbirlerine bağlanan bir grup insanın hikayesini anlatan film esasında çok fazla birşey vaat etmiyor.Bu yüzden de kendi standartlarına göre izlenebilirlik düzeyi yeterli diyebilirim.Öte yandan filmin baştan sona film sektörünün içinde geçmesi filme biraz Entourage tadı vermiş ki şahsen ben bu durumdan oldukça zevk aldım.
Oyunculuk kısmına gelecek olursak Kevin Spacey’nin favori oyuncum olduğunu her fırsatta tekrarlarım.Onun rolleri aklıma geldiğinde baskın karakterlerde yeteneğini daha rahat gösterebiliyor diye düşünüyorum.Bu filmde de Henry Carter karakterini resmen yaşıyor.Yan rollerde pek bilindik isimler yok ancak Saffron Burrows da burada küçük bir rolüyle varlığını hissettiriyor.Sonuç olarak Shrink izlense de olur izlenmese de türü filmlerden ancak Kevin Spacey işin içine girince iyi-kötü film pek farketmiyor.


Resmi Web Sitesi
IMDB Sayfası
Fragman

Yusuf

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den bu yana site için ırgatlık yapmakta. Sevdiği birtakım yönetmenlerin olduğu gelen bilgiler arasında.

0 Replies to “Shrink (2009)

  1. Kevin Spacey hayran olduğum bir isim oyunculuk kalitesine diyecek yok. Filmdeki diğer karakterlede çok başarılı performans sergiliyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.