Seven Pounds/Yedi Yaşam (2008)

.

“Tanrı dünyayı yedi günde yarattı.Yedi saniyede benimkini parçaladım.”Yaptığınız hata size büyük bir ıstırap veriyorsa telafi etmenin yollarını arayın.Sonucunun ağırlığını ve insanların size ne dediğini unutun.Sadece yaptığınız o büyük hatayı düşünün.O sizin acılarınızı artıracak ve sizi yapmanız gereken şeye kamçılayacaktır.

.

Ben Thomas,hazine bakanlığında çalışan,devlete borcu olan insanları ziyaret edip onların son durumlarına göre işlem yapan sakin güler yüzlü bir adamdır.Ancak normal hayatında arkadaşlarının telefonlarına cevap vermeyen,içine kapanık,mutsuz bir adamdır.Bunun nedeni de her seferinde kafasını kurcalayan yedi isimden oluşan sırrıdır.Ben,bu isimleri ziyaret ettikçe amacını ortaya koymaya başlar.

.

İlk başta 21 Gram’a benzerliğinden dolayı kesin hükümler verilebilecek bir film olarak duran Seven Pounds,yavaş yavaş verdiği ipuçları ve sonlara doğru artan dinamikleriyle kendini 21 Gram ile kıyaslatmamayı başarıyor.Her sahnede yeni bir sırrı öğrenmenin merakı içinizden giderse filmin başının biraz ağırlığından dem vurulabilir.Ama insanlar ne kadar ağır filmlere katlandı kendini kabul ettirmiş yıldızlar uğruna.Diyeceğim o ki filmin başındaki ağır tempoyu atlatabilirseniz sizi her açından harika bir film bekliyor.

Not:Filmin yönetmeni The Pursuit of Happyness’i de yöneten Gabriele Muccino.

Resmi Web Sitesi
IMDB Sayfası
Fragman

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den bu yana site için ırgatlık yapmakta. Sevdiği birtakım yönetmenlerin olduğu gelen bilgiler arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı