Seabiscuit/Zafer Yolu (2003)

.

Seabiscuit 1930’lu yıllarda Amerika’nın içinden geçtiği ekonomik krizle birlikte yaşanan gerçek bir hikayeyi konu almaktadır.
Orta sınıfı fakir,fakiri ise yerlebir eden bu kriz bir çok zenginin de borsadaki düşüşle birlikte,bir gecede iflas etmesine sebep olmuştur.Bu derbeder sosyal psikoloji içinde insanlar, kendilerini eğlenceye vermiş ve bahisli at yarışları her zümreden insanın ilgi odağı haline gelmiştir.

.

İşte o günlerde Seabiscuit adlı bir at neredeyse eşeğe benzeyen zayıf ve çelimsiz haliyle,sahalarda safkan iri beygirlere kafa tutmaya başlar.
Seabiscuit’in sahibi Charles Howard,onu aslında atlara yatırım yapmayı düşünmediği bir dönemde almıştır.Ancak Seabiscuit sadece onun hayatını değil binicisi Johnny ve at eğitmeni Tom Smith’in de hayatını tamamen değiştirir.Arka arkaya kazanılan yarışlar bu sütçü beygirinin kısa sürede bir maskot haline gelmesini sağlar ve Amerikan halkı onu bağrına basar.
Seabiscuit/Zafer Yolu, atları ve kahramanlık hikayelerini sevenler için kaçırılmayacak bir film.


Resmi Web Sitesi
IMDB Sayfası
Fragman

Uzun uzun inceleme okumayı sevmeyen izleyiciler için listeler hazırlar. Hazırladığı listelerdeki her filme ve diziye kefildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı