Saw 7 ve Saw 8 Geliyor

.

Katil Jigsaw tahmin edilebilir bir gelecek için kuzu olacak gibi görünürken, ilaç bağımlıları, doktorlar, dönek polisler veya herhangi biri üstün durumda kalabilmek için “kendilerine yardım etme” ihtiyacı duyabilir.Çünkü Lionsgate’den Michael Burns yakın zamanda korku filmi serisi hakkında “öyle görünüyor ki biz para kazanmaya devam ettiğimiz müddetçe” diyerek Saw 7 ve Saw 8′in çekileceğini bildirdi.

Bu sözü kanıtlamak için, güvenilir Burns,çıkış tarihinden 20 yıl sonra bile Dirty Dancing’in günde ortalama 2000 DVD’sinin satıldığını ifade etti.En güncel Saw filmi Saw VI öncekileri kadar iyi performans sergileyememiş olmasıyla birlikte, çoğu insan Saw’un bu dramatik düşüşünü Paranormal Activity fenomenine bağlıyor. Çoğu insanın Saw hikayelerinin iyi olmadığını ve tekrar tekrar aynı şey olduğunu söylediklerini biliyorum, fakat gişe rakamları yalan söylemez ve Saw VI’nın kazandırdığı 26.9 milyon dolar, Saw V’in kazandırdığının yarısından daha az olmasıyla birlikte bu rakam hala prodüksiyon bütçesi olan 11 milyon doların iki katında daha fazla. Bu bile hiç düşünmeksizin ev sineması yapmaktan ne kadar daha kazançlı olduğunu gösteriyor.

Halen Saw ile ilgili bilinen tek bir şey varsa, o da para kazanmakla ilgili olduğudur.Bu para kazandırma makinesinin yıllar boyunca Lionsgate’deki şişman kedilere nasıl çalıştığına bakın;

Saw – 55.2 Milyon Dolar
Saw II – 87 Milyon Dolar
Saw III – 80.2 Milyon Dolar
Saw IV – 63.3 Milyon Dolar
Saw V – 57.7 Milyon Dolar
Saw VI – 26.9 Milyon Dolar

Bu göstergeler sadece Amerikan gişe rakamları olduğunu belirtmekte fayda var. Diğer gişe rakamlarını, DVD satışlarını, yayın haklarını ve her Saw örneğinden gelen diğer tüm gelirleri eklediğimizde tüm bu rakamların hemen hemen üç katını alabiliriz.
Biz Saw gelecek yıl çıkacak olan Saw VII’nin haberlerini yaparken, Lionsgate Saw VIII’in (tabi ki 2011’de) programını yapmaya başlamıştı bile. Neden Saw IX veya Saw X olmasın? Aslında çoğu kimse tedbirli davrandıklarını söyleyebilir.Fakat gerçek neden Saw yaratıcıları James Wan ve Leigh Whannell ile olan orijinal anlaşmalarının ilk film ve yedi devam filmi için olması.
Eğer Lionsgate, başarısı ve nakit akışı garantilenmiş bir film olmaya değecek Saw VIII gibi bir filmden sonra daha fazlasını isterse, Wan ve Whannell’e daha fazla para vermek zorunda kalacak gibi görünüyor.
Ne düşünüyorsunuz? Saw tüccarlığı ne kadar daha kalacak?Yelkovanın akrebi yakaladığı gibi, siz de Saw VII’yi 2010 Ekim’inde yakalayabilirsiniz. Ben Saw VII’deyken bekliyor olduğunuz Testere 8 için Testere 7’yi artık bir kenara bırakacağım, tabi ki 2011 Ekim’inde. Eminim siz bu süreci tek başınıza devam ettirebileceksiniz. Bu arada eminim merak ediyorsunuz. Saw MCXXII, 3126 Ekim’inde çıkıyormuş. (Tabi dünya 2012’de göçmezse!)


Saw Web Sitesi
Saw VII IMDB Sayfası
Saw VI Fragman
Kaynak

Edi

Sizlerden gelen isimsiz içeriklerin paylaşıldığı editör hesabıdır.

0 Replies to “Saw 7 ve Saw 8 Geliyor

  1. Bokunu çıkarmak bu olsa gerek. İlk 3 film gayet iyiydi, diğerleri beş para etmez. Şu insanların para için yapmayacağı şey yok, sözde 6 son olacaktı.

  2. Bu yapımcı milletinin genelinin sinemaya altın yumurtlayan tavuk gözüyle baktığını zaten biliyorduk fakat işin bu boyutlara ulaşmış olması cidden rahatsız edici artık. Yahu insanda bir yüz olur, nedir bu arsızlık anlamıyorum. Yedin yedin doymadın demezler mi adama? :):)

  3. Bu kadar abartmaya ne gerek var izlenmediğinin onlarda farkında ama hala birşeyler yapmaya çalışıyorlar.bence saw 8 gereksiz.

  4. Saw 7 yi izledim ve her zaman ki saw işte dedim. 8. filmin çekilmesini çok gereksiz buluyorum açıkçası. Her zaman ki gibi çok fazla kandan ibaret bir film. İlk bir kaç filmi çok hoştu fakat sonradan bozdukları kanısındayım

  5. biraz mantıklı düşünürsek koskoca testere serisinin hoffmanı banyoya hapsederek,ya da jigsaw ın asıl amacının şifreleri çözülmeden bitirmek saçma olur.testere 6 yı,7 yi de son demişlerdi.ve en büyük kanıt aynı zamanda testere filminin yapımcıları testere 12 ye kadar ismi hakkını satın almış durumda…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.