Saving Mr.Banks Türkçe Altyazılı Fragman

saving mr banks filmi

Biyografik filmler türüne farklı bir bakışla yaklaşan Saving Mr. Banks şüphesiz 2014’ün en çok merak edilen filmleri arasında.

Emma Thompson ve Tom Hanks’in başrollerini paylaştığı filmde Walt Disney’in kızlarının favori kitabı Mary Poppins’in sinemaya uyarlama hikayesi anlatılıyor. Kızlarına verdiği sözü tutmakla kitabın inatçı yazarıyla uzlaşmak arasında sık sık kalan Disney’in için hayatının en zor sinema projesi başlamak üzeredir.

Saving Mr. Banks filmiyle ilgili şu notlar oldukça ilgi çekici.

– “Saving Mr. Banks”, ikonlaşan iş adamı Walt Disney’in resmedileceği ilk filmdir.

– “Mary Poppins” 13 dalda Oscar®’a aday gösterildi ve bunlardan beşini kazandı: En İyi Kadın Oyuncu (Julie Andrews), En İyi Efekt, En İyi Film Editi, Orijinal Film Müziği ve En İyi Orijinal Şarkı. Aday olduğu diğer dallar arasında En İyi Görüntü ve En İyi Sinema Uyarlaması da bulunuyordu.

– Disney, iki kızına söz verdiği üzere “Mary Poppins” için telif haklarını almak için çalışmaya 1940’larda başladı.

– P.L. Travers’ın babası bir bankermiş ve kitapta meşhur hayali dadının yardım ettiği karakter olan, “Mary Poppins”deki aile reisi Mr. Banks için ondan esinlenilmiş.

Türkiye vizyon tarihi 10 Ocak 2014 olarak belirlenen filmin Türkçe altyazılı fragmanını aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz.

Saving Mr.Banks Türkçe Altyazılı Fragman

Yusuf

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den bu yana site için ırgatlık yapmakta. Sevdiği birtakım yönetmenlerin olduğu gelen bilgiler arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.